HaberlerTether

Celsius Olayları USDT Fiyatını Düşürebilir Mi? Tether’dan Açıklama Geldi

Celsius platformunda yaşanan son olaylar sonrası kripto paralarda büyük düşüş yaşandı. Düşüş USDT'yi de etkiler mi?

Tether’ın (USDT) birçok yatırımından biri olan Celsius’ta endişe yaşatan gelişmelerin ardından Tether açıklama yaptı.

Gelişmeler ile birlikte Celsius’un CEL tokeni %50’den fazla değer kaybetmişti.

Tether: “Şirketin Celsius’taki Hissesi USDT Fiyatını Etkilemeyecek”

Bilindiği üzere kısa bir süre önce Celsius, topluluk üyelerine gönderdiği epostasında platformdanki tüm çekim, swap ve transfer işlemlerinin şiddetli piyasa oynaklığı koşulları nedeniyle askıya alındığını söylemişti.

Bu gelişmenin ardından Bitcoin ve özellikle de Ethereum’un aralarında bulunduğu birçok kripto paranın değerinde önemli düşüşler gerçekleşti.

Ancak ağ üzerinde 1 milyar dolarlık hissesi olduğu söylenen Tether, Celsius’a yaptığı yatırımın Tether’in stabilitesini etkilemediğini, şirketin Celsius’taki hissesinin her zaman aşırı teminatlandırıldığını ve Celsius’un başına gelen talihsiz olayların Tether üzerinde hiçbir etkisi olmayacağını belirtti.

İlgili Haber
Beklenen Celsius Fırtınası Resmen Koptu: Bütün İşlemler Durduruldu, Ethereum (ETH) Fiyatı Düşüşe Geçti!

Celsius Platformu, Çekim ve Transfer İşlemlerinin Durdurulmasının Topluluk Yararı Gözetilerek Alınan Bir Karar Olduğunu Söylemişti

Celsius kullanıcılara gönderdiği mesajında yapılan tüm işlemlerin topluluk yararı gözetilerek gerçekleştirildiğini iddia etmiş ve çekim, swap ve transfer işlemlerinin durdurulmasının yatırımcıları korumak amacıyla yapıldığını söylemişti.

Platformda varlığı bulunan kullanıcıların ödül kazanmaya devam edeceği de aktarılmıştı.

Gelişmelerin ardından yaklaşık olarak %20 değer kaybeden Bitcoin gün içerisinde 23.000 doların altına kadar düşmüştü. Bununla birlikte Ethereum’daki kayıplar ise daha sert olmuş ve token 1.200 doların altını görmüştü.

Bu yazının yazıldığı anlarda piyasa kısmi olarak bir toparlanma yaşasa da BTC fiyatı halen 23.500 dolar seviyelerinde bulunuyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu