AltcoinBitcoinHaberler

CFTC Başkanı Bitcoin ve LUNA Hakkında Konuştu, Bir Önerisi Var!

CFTC başkanı kripto varlıklar hakkında konuştu.

Dün Politico’nun sürdürülebilirlik zirvesinde konuşan ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticareti Komisyonu (CFTC) başkanı Rostin Behnam kripto varlıklar ve Bitcoin hakkında konuştu.

Kripto varlık piyasalarında çok fazla dolandırıcılık vakasıyla karşı karşıya kaldıklarını ifade eden başkan şu ifadeleri kullandı:

“Kimlik avı saldırıları, protokol açıklar ve diğer hileli ve manipülatif eylemler nedeniyle dijital varlıklarda on milyonlarca dolarlık kayıplar yaşanıyor ve bu çok yaygın hale geldi.

Küresel çatışmalar, kripto varlıkları ABD’lileri hedef alanların bir aracı haline getirdi.

Kripto ile ilgili dolandırıcılık olaylarının üçte ikisi son bir yılda gerçekleşti.

TerraUSD ve Luna geçen hafta çöktü ve yatırımcılar milyarlarca dolar zarara uğradı.”

Bu sözleri ile kripto piyasasındaki dolandırıcılık vakalarına dikkat çeken başkan, bunlarla mücadele etmek için CFTC’nin mevcut yetkilerini sonuna kadar kullandığını ve bu alana kaynak ayırmaya devam edeceklerini söyledi.

Başkan buna ek olarak endüstri temsilcilerini bu tarz dolandırıcılık olaylarına karşı birlikte çalışmaya çağırdı.

“Herkesi bu pazarları daha şeffaf, daha güvenli ve esnek hale getirecek düzenleyici yükümlülükleri savunmaya ve desteklemeye çağırıyorum.

Birçok kez söyledim kripto piyasaları federal piyasa gözetiminden fayda sağlayacaktır.”

Bitcoin’in enerji tüketimi konusunda da yorum yapan CFTC başkanı, Proof of Work’ten Proof of Stake’e geçişin gerekli olduğunu ve bunun desteklenmesi gerektiğini ifade etti.

Benham bunlara ek olarak dijital varlıkları satın alırken yatırımcılara bu ürünlerin enerji tüketimini gösteren açıklamalar yapılmasını önerdi. POS’a teşvik için bu yöntemin etkili olacağını düşünen Benham şunları söyledi:

“Bu sorunu tanımaya başlayan ve farkı madencilik yöntemleri üzerinde düşünenlere fırsat verirdim. Bu kodlayıcıların çoğu hisse kanıtı sistemine geçiş için çalışıyor.

Kripto borsaları coini satın alan son kullanıcıya o madeni paranın ne kadar enerji kullandığını gösteren açıklamalar yaparak bunu teşvik edebilirler. Son kullanıcının bunu anlaması kripto sektöründeki enerji tüketimini azaltacak bir etken olabilir.”

Benham bu fikrinin resmi bir planın parçası olup olmadığını paylaşmadı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu