HaberlerKripto Para

CFTC Başkanı’ndan Kongreye Kripto Para Resti!

CFTC Başkanı kripto paralar hakkında konuştu.

Kripto para birimlerinin popülaritesinin artması ile birlikte günlük hayatımızdaki kullanımı da artmaya başladı.

Kripto paraların daha fazla kullanılması ile birlikte bu alanda daha fazla düzenleyici netlik ihtiyacı da doğdu.

Bazı ülkeler bu konuda adımlar atarken ABD’de kripto para birimlerinin hangi kurum tarafından düzenleneceği halen belirsizliğini koruyor.

Kripto para regülasyonları ile ilgili Bloomberg’e konuşan Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) Başkanı Rostin Behnam, Kongreden açık ve net bir karar gelmediği taktirde kripto paralar konusunda gerekli adımları atacaklarını söyledi.

“Kongre şu anda mecliste olan kanun tasarısını onaylamazsa, CFTC olarak kripto para regülasyonları konusunda harekete geçeceğiz.

Bu bağlamda kongreden kripto para regülasyonları konusunda açık ve net bir talimat gelmediği taktirde yetkimiz dahilinde yapabildiğimiz ölçüde çözümler bulmak ve adımlar atmak bizim sorumluluğumuzdadır.”

Kripto para şirketlerinin düzenlemeler konusunda netlik aradığına dikkat çeken Behnam, çoğu şirketin CFTC’ye kripto para regülasyonları konusunda bir rol üstlenmesi için talepte bulunduğunu belirtti.

Behnam, Kongre’nin kripto regülasyonları konusunda devreye girmemesi ve net yargı sınırları çizmemesi durumunda SEC ile aralarında herhangi bir anlaşma olmadığını da ekledi.

“İki kurumun kripto regülasyonları konusunda net bir anlaşması yok. Kongre bu konuda net adım atmazsa, SEC ile bizim görev dağılımımız nasıl olur, bilmiyorum.

Bu konuda varılmış bir mutabakat yok ancak kurum yetkilileri sürekli iletişim halinde.”

Behnam son olarak CFTC’nin diğer düzenleyicilerden daha dostça bir yaklaşım içinde olmayacağını belirterek “CFTC de diğer düzenleyiciler kadar sert ve yetki alanı ve yetkisi de herkesinki kadar sert.” dedi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu