Kripto HaberleriBitcoinCFTC, Control-Finance'in Sahibinden 572 Milyon Dolar Talep Etti!

CFTC, Control-Finance’in Sahibinden 572 Milyon Dolar Talep Etti!

Takip et

ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) bir süredir üzerinde çalışmalar yürüttüğü Control-Finance piramit dolandırıcılığı ile ilgili karara verdi. Şirketin tek sahibi konumunda bulunan ve müşterileri dolandırdığı suçlamaları ile adında soruşturmaların sürdüğü Control-Finance sahibi ve tek yöneticisi Benjamin Reynolds’in 572 milyon dolar geri ödeme yapması gerektiğine karar verildi.

O dönemde binlerce müşterisini dolandıran ve mağduriyet yaratan Control-Finance’in özellikle de bugün çok daha fazla miktara eşit gelen oranda dolandırıcılık eyleminde bulunduğu açıklanmıştı. New York mahkemesi tarafından konu üzerinde ceza çalışmaları yapılırken şirketin tek sahibinin bu 572 milyon dolar değerindeki geri iade cezasını nasıl ödeyeceği ve ödeyip ödemeyeceği konusunda soru işaretleri akıllarda kaldı.

Ne olmuştu? 2017 yılı boyunca Reynolds, müşterilerinden dolandırıcılık amacıyla Bitcoin topladı ve onlara ayda %45’e varan ticari getiri sözü verdi, ancak ödemeler yapılmamıştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları