Bitcoin

CFTC, Control-Finance’in Sahibinden 572 Milyon Dolar Talep Etti!

1.000'den fazla müşteriden o dönemde 147 milyon dolarlık Bitcoin alan ve dolandıran Control-Finance'ın sahibine ceza.

ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) bir süredir üzerinde çalışmalar yürüttüğü Control-Finance piramit dolandırıcılığı ile ilgili karara verdi. Şirketin tek sahibi konumunda bulunan ve müşterileri dolandırdığı suçlamaları ile adında soruşturmaların sürdüğü Control-Finance sahibi ve tek yöneticisi Benjamin Reynolds’in 572 milyon dolar geri ödeme yapması gerektiğine karar verildi.

O dönemde binlerce müşterisini dolandıran ve mağduriyet yaratan Control-Finance’in özellikle de bugün çok daha fazla miktara eşit gelen oranda dolandırıcılık eyleminde bulunduğu açıklanmıştı. New York mahkemesi tarafından konu üzerinde ceza çalışmaları yapılırken şirketin tek sahibinin bu 572 milyon dolar değerindeki geri iade cezasını nasıl ödeyeceği ve ödeyip ödemeyeceği konusunda soru işaretleri akıllarda kaldı.

Ne olmuştu? 2017 yılı boyunca Reynolds, müşterilerinden dolandırıcılık amacıyla Bitcoin topladı ve onlara ayda %45’e varan ticari getiri sözü verdi, ancak ödemeler yapılmamıştı.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu