Kripto HaberleriAltcoinChainlink (LINK) Rekora Doymuyor! Önemli Seviyeler Neler?

Chainlink (LINK) Rekora Doymuyor! Önemli Seviyeler Neler?

Takip et

An itibarı ile 6,5 milyar doların üzerinde piyasa değerine ve günlük yaklaşık 1,9 milyar dolarlık bir ticaret hacmine sahip olan Chainlink (LINK) birçok analiste göre rekor yükselişini tamamlamış olsa da 5. en değerli kripto değer yolunda emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor.

Son 48 saatte %15 daha değer kazanarak yükselişini sürdüren ve haberimizin yazıldığı an itibarı ile 19 doların üzerinde işlem gören LINK, CoinMarketCap’in verilerine göre bugün tüm zamanların en yüksek değeri olan 20,01 dolara ulaşarak yeni bir rekora imza attı ve kendisine inanmayan birçok analistin yorumu ve uyarılarına rağmen hala en gözde kripto projesi olmayı sürdürüyor. Uzun vadeli LINK yatırımcıları ise kazançlarına kazanç katmaya devam ediyorlar.

Tüm bu yükseliş grafiğine rağmen LINK projesine inanmayan analistlerin sayısı bir hayli fazla. Ünlü analist CryptoWhale bu isimlerden biri. CryptoWhale, LINK’in mevcut dinamiklerinin 2017 yılında altcoinlerin başına gelenlerle doğrudan ilişkili olduğunu, LINK arzının %70’inin 9 balinanın elinde bulunduğunu ve bunun sonucunun bir felakete yol açacağını belirterek yatırımcıları dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Analiste göre Chainlink, patlamaya hazır bir balondan farksız. Bu tür kripto değerler müthiş bir hızla yükseliyor, aşırı talep görüyor, büyük satışlar sağlıyor, büyük FOMO yaratıyorlar ve sonunda patlayıp gidiyorlar.

Peki, LINK’in Rekor Yükselişini Ne Tetikliyor?

Zaten haftalardır yükseliş trendinde olan ve her geçen gün yatırımcı sayısını artıran LINK’e geçtiğimiz günlerde İnternet fenomeni David Portnoy ve ünlü Winklevoss ikizlerinin yatırım yapmaları söz konusu kripto para biriminin değerine değer kattı.

20 Dolar Beklentisi Sürüyor!

1 Temmuz 2020’den bugüne kadar yaklaşık %420 oranında değer kazanan Chainlink, 20 dolarlık sınırı zorlamaya devam ediyor.

Söz konusu yeni ATH’nin görülmesinin ardından Crypto Michael gibi bazı analistler popüler altcoinin 20 doları aşmasının an meselesi olduğu yorumlarını yapıyor.

Yeni yatırım yapacak olanların son derece dikkatli olması gereken LINK gibi ciddi yükseliş yaşamış coinlerde, düşüş yaşanılan durumlarda güvenilir alanları değerlendirmek son derece önemli.

Bakıldığı zaman 17 ve 13.8 dolar desteklerinin, yeni yatırımcılar için güvenilir alanlar olabileceğini belirten analistler, bu seviyelerin altına sarkılması durumunda ciddi gerilemeler olabileceğinin de altını çiziyor.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları