Altcoin

Chainlink (LINK) Tarafından Desteklenen Altcoin’in Geliştiricileri Kaçtı, Fiyatı Sıfırlandı!

Chainlink'in (LINK) desteklediği altcoin projesinin geliştiricileri, yatırımcıların fonlarıyla birlikte kayıplara karıştı.

Kısa bir süre önce Polygon zinciri üzerindeki bir proje olan Polyroll, 90.000 yatırımcısını dolandırarak kayıplara karıştı.

“Rug Pull” olarak adlandırılan dolandırıcılık yönteminde, projenin geliştirici ekibi projeyi terk edip yatırımcıların tüm varlıklarıyla birlikte kayıplara karışıyor.

Dolandırıcılık Projesinin Reklamı Chainlink’in Resmi Hesabından Paylaşılmış

Dolandırıcı olduğu iddia edilen Polyroll projesinin daha önce Chainlink’in resmi Twitter hesabından tanıtımının yapılması işleri daha da ilginç kılıyor. Chainlink, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımında bu kripto paradan bahsetmiş ve projenin Polygon üzerindeki bir numaralı kasino coini olduğunu belirtmişti.

Buna ek olarak 56.000 takipçiye sahip olan PolygonDaily isimli Twitter hesabı da projenin reklamını yapanlar arasında bulunuyor.

Dolandırıcı olduğu iddia edilen projenin fiyat zaman grafiği.

Bununla birlikte proje ekibi Twitter üzerinden yaptıkları açıklamada projenin ilgi görmemesi ve kazanç sağlayamadıkları gerekçesiyle projeyi sonlandırdıklarını ve kendilerinin herhangi bir coin satışı yapmayacaklarını iddia etti.

Olaylarla ilgili olarak Twitter üzerindeki kripto para topluluğu içinde, yıllardır güvenilen bu tür projelerin bile dolandırıcıların reklamını yapması nedeniyle ülkelerin kripto paraları kolaylıkla yasaklayabileceklerini düşündüklerini söyleyenler oldu.

Dolandırıcı olduğu iddia edilen projenin RugDoc ve DOXXED gibi platformlardan onay aldığı ve ayrıca web sitesinin de son derece kaliteli ve güvenilir göründüğünü de belirtelim.

Son zamanlarda bu tür Rug Pull dolandırıcılıklarının sayısının artması dikkat çekiyor. Daha büyük çaplı bir dolandırıcılık girişimi olan Squid Game’de de yine aynı yöntem kullanılmıştı ve çok sayıda kripto para kullanıcısı mağdur olmuştu. Özellikle yeni piyasaya çıkan ve düşük piyasa değerine sahip kripto paralara yatırım yaparken ekstra dikkatli olmakta fayda var.

İlgili Haber
Kripto Para Proje İncelemesi Nasıl Yapılır?
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu