Haberler

Chainlink’te Hava Günlük Güneşlik!

Hava durumu veri aktarıcısı AccuWeather, Chainlink'e bağlanıyor.

Hava durumu bilgi sağlayıcısı AccuWeather, Chainlink Labs’in oracle ağını kullanan şirketler kervanına katıldı ve Chainlink’teki düğümünün bugün yayına girdiğini duyurdu. AccuWeather bundan böyle hava durumu verilerini Blockchain teknolojisiyle sunacak.

2 milyardan fazla kullanıcıya hava durumu verisi sunan ve 1962 yılında Pennsylvania’da kurulan şirket, bu yeni girişimle sıcaklık, yağış, rüzgar hızı ve doğal afetler hakkındaki bilgileri AccuWeather API’si aracılığıyla kullanıcısıyla buluşturacak.

Chainlik’in resmi Twitter hesabından da bildirildiğine göre “Blockchain geliştiricileri artık parametrik sigortayı ve hava durumuyla ilgili dApp’leri güçlendirmek için coğrafi konumla yağış gibi zincir üzerindeki premium hava durumu verilerine erişmek için AccuWeather düğümünü kullanabilecekler.”

Öte yandan AccuWeather’dan yapılan açıklamada bunun geliştiricilerin mevcut hava koşullarına göre hava tahminleri, riskten korunma pazarları ve dinamik NFT sanatı ve oyunları gibi yeni ürünler oluşturmasına izin vereceği ifade ediliyor.

AccuWeather Amiral Gemisi Ürünleri Direktörü Matthew ise söz konusu girişimi

Bizim açımızdan verilerimizi daha erişilebilir hale getirmekle ilgilidir. Bu nedenle uyarı hizmetlerini veya bunun gibi herhangi bir şeyi hızlandırmaya yardımcı olabilecek uygulamalar varsa verilerimizi kullanabileceklerinden ve bunların erişebileceğinden emin olmak istedik.

dedi.

Chainlink’in protokolünü kullanan diğer kuruluşlar arasında ise Google ve Associated Press bulunuyor. Bu yılın Ekim ayında Associated Press, Chainlink ile ortaklık sağlayarak seçim sonuçlarını, spor sonuçlarını ve kurumsal finansallarını zincirde paylaşıma sundu.

Her geçen gün ağ kullanım oranını daha fazla artıran Chainlink’in bu hamleleri önümüzdeki süreçte LINK fiyatına ciddi şekilde olumlu olarak yansıyacaktır.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu