Altcoin

Chainlink’ten Dev İşe Alım! Facebook’un Diem Projesi Liderini Bünyesine Kattı!

Popüler altcoin projelerinden Chainlink (LINK), Diem projesinin eski yöneticisi Christian Catalini’yi işe aldığını duyurdu.

Blockchain projesi Chainlink Labs, Meta’nın (eski adıyla Facebook) Diem projesinin kurucularından biri olan Christian Catalini’yi ve Stanford kriptografi uzmanı Dan Boneh’i teknik danışman olarak işe aldığını duyurdu.

Chainlink, gerçek dünya verileri ile Blockchain’ler üzerinde bulunan akıllı sözleşmeleri birbirine bağlıyor. Avrupalı telekomünikasyon devi Deutsche Telekom, Chainlink’e veri sağlayan ana şirketlerden biri olmasıyla tanınıyor.

Chainlink CEO’su: “Dünyanın En Büyük Akıllarını Bir Araya Getiriyoruz”

Catalini ve Boneh, merkezsiz Blockchain’ler arası mesajlaşma ile veri ve token hareketleri için yeni bir uluslararası standart olan Çapraz Zincir Birlikte Çalışabilirlik Protokolü (Cross-Chain Interoperability Protocol, CCIP) alanında çalışacak. CCIP ile birlikte kullanıcılar Chainlink ağı aracılığı ile farklı Blockchain’ler arasında kripto paralarını taşıyarak akıllı sözleşmeler işlemleri yapabilecek.

Chainlink kurucusu Sergey Nazarov, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “CCIP’nin dünyadaki en güvenli çapraz zincir protokolü olmasını sağlayabilmek için kripto ekonomi ve kriptografi alanlarındaki en büyük akıllarını bizimle çalışması için bir araya getiriyoruz.”

LINK  projesine katılmadan önce Catalini, bir stablecoin yaratmak isteyen Meta Platforms’un sahibi olduğu Diem Association’ın kurucularındandı ve aynı zamanda şirkette baş ekonomist görevini de üstleniyordu. Çarşamba günü, Wall Street Journal, Diem Association’ın teknolojisini Silvergate Capital’e 200 milyon dolara sattığını duyurmuştu.

Catalini ve Boneh ayrıca Chainlink Labs’in araştırma ekibinde, LINK 2.0’ın Whitepaper’ının ekonomi bölümünde de çalışma yapacak.

LINK, son zamanlarda agresif bir şekilde işe alım yaparak danışma ekibini genişletmesiyle tanınıyor. Şirket, Aralık ayında da Google’ın eski CEO’su Eric Schmidt’i bünyesine katmıştı. Schmidt, Gmail, Google Maps ve Chrome gibi çok sayıda ikonik Google hizmetinin geliştirilmesinde önemli rol oynamıştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu