Kripto HaberleriBitcoinChicago Ticaret Borsası'ndan Bitcoin ve Ethereum İçin Dev Haber! Etkisi Nasıl Olacak?

Chicago Ticaret Borsası’ndan Bitcoin ve Ethereum İçin Dev Haber! Etkisi Nasıl Olacak?

Takip et

Bitcoin yatırımcıları yakında regüle edilen bir borsada euro ağırlıklı Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) vadeli işlem sözleşmelerinde işlem yapma seçeneğine sahip olacak.

ABD Şikago Ticaret Borsası (CME), Euro Cinsinden Bitcoin ve Ethereum Vadeli İşlem Sözleşmeleri Sunacak

Türev ürünleri devi Şikago Ticaret Borsası (CME) Perşembe günü yaptığı açıklamada, düzenleyici onayı bekleyen Bitcoin euro ve Ethereum euro vadeli işlem sözleşmelerini 29 Ağustos’ta piyasaya süreceğini duyurdu.

Bitcoin vadeli işlemleri için sözleşme büyüklüğü 5 BTC olurken, ETH sözleşmesi 50 ETH büyüklüğünde olacak. Her iki sözleşme de CME CF Bitcoin-Euro Referans Kuru ve CME CF Ether-Euro Referans Kuruna dayalı olarak nakit uzlaşmalı yapılacak.

Dünya Ekonomik Forumu’na göre Avrupa Birliği’nin 27 üye ülkesinden 19’unun ortak para birimi olan euro, küresel döviz rezervlerinde en çok talep edilen ikinci para birimi olduğu için, euro cinsinden Bitcoin ve ETH vadeli işlem sözleşmelerinin piyasaya sürülmesi kripto piyasasının devam eden kurumsallaşmasını hızlandırabilir.

Ayrıca, euro-dolar paritesindeki günlük ciro, ortalama günlük hacmi 6.6 trilyon dolar olan küresel döviz piyasasındaki en yüksek cirodur.

İlgili Haber
Ünlü Analist Ethereum'u Değerlendirdi: "Bu Seviyenin Geçilmesi Gerekiyor!"

“ABD Dışındaki Bölgelerin BTC ve ETH Vadeli İşlem Piyasası Büyüyor”

CME Group hisse senedi ve FX ürünleri küresel başkanı Tim McCourt basın açıklamasında şunları söyledi:

“Bitcoin-euro ve Ethereum-euro vadeli işlem sözleşmelerimiz, müşterilerimize piyasa değerine göre en büyük bu iki kripto paraya maruz kalmalarını sağlayacaktır.

Euro cinsinden kripto paralar, ABD dolarının ardından en çok işlem gören ikinci itibari paralardır. Yılbaşından bugüne, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgesi işlem gören toplam Bitcoin ve Ethereum vadeli işlem sözleşmelerinin %28’ini temsil ediyor, 2021’e kıyasla %5’ten fazla bir artış söz konusu.”

Euro bu yıl oldukça dalgalı bir seyir izledi ve geçen ay dolar ile neredeyse son 20 yılın en düşük paritesine geriledi.

CME, Aralık 2017’de dolar cinsinden bir Bitcoin vadeli işlem sözleşmesi ve Şubat 2021’de dolar cinsinden Ethereum vadeli işlem sözleşmesi listelemişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları