AnalizChiliz

Chiliz’deki (CHZ) Görünüm Ne? Teknik Analizdeki Düşüş Formasyonu Korkutmalı Mı?

Chiliz teknik analizi...

Kripto para piyasasıyla spor sektörünü bir araya getiren ve bünyesinde çıkardığı FAN tokenleri ile birçok taraftarın ilgisini çeken Chiliz, gördüğü 0.95 dolarlık zirvesinden sonra ciddi bir gerileme yaşamıştı. Piyasaların olumlu gitmesi ile diğer altcoinler ile beraber hareket eden ve yukarı yönlü ivmelenen CHZ, an itibarı ile 2.5 milyar dolarlık hacmiyle 0.41 dolardan işlem görüyor.

4 saatlik grafiğe baktığımız zaman yükselen kama formasyonunun olduğu görülüyor. Genellikle yükselen kama formasyonunda fiyatın, grafikte gösterildiği gibi aşağı yönlü hareket etmesi beklenir. Bu da fiyatın 0.27 dolar desteğine kadar çekilebileceği anlamına geliyor.

CHZ Yükselen Kama Formasyonu

 

Bu formasyonun bozulması için ise yukarıdaki sarı yükseliş trend çizgisinin kırılması gerekiyor. Eğer kırılırsa bu formasyon iptal olur ve direncin kırılması CHZ’de yükseliş dalgası getirebilir.

Uzak Resimde Olumlu Sinyal!

Her ne kadar grafiğe yakından bakıldığında yukarıda belirtilen düşüş formasyonu görülse de günlük grafiğe uzaktan bakıldığında CHZ’nin önemli bir düşüş trendini (mavi çizgi) kırdığı görülüyor. Grafikteki düşüş trendini kıran CHZ’nin ilk hedefi bu durumda yukarıda bahsedilen kamanın üst direnç kısmını (yukarıdaki sarı çizgi) kırmak olacaktır. Eğer bu direnç de kırılırsa CHZ’nin ana hedefi 0.62 dolar seviyeleri olabilir.

Yine bu ana direnç seviyesi öncesi 0.55 seviyesinin de kuvvetli bir direnç olduğunu belirtmekte fayda var.

Chiliz (CHZ) Günlük Grafik Destek ve Dirençler

Düşüş senaryosunda ise kama formasyonunun alt destek kısmı ve onun altında da 0.33 doların önemi ortaya çıkıyor. Özellikle elinde CHZ olan yatırımcıların bu seviyeler altında stop olması mantıklı görülüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu