Kripto HaberleriBitcoin MadenciliğiÇiftlik Bank Davasında Yeni Gelişme! Onlarca Bitcoin Madencilik Cihazı Sırra Kadem Bastı!

Çiftlik Bank Davasında Yeni Gelişme! Onlarca Bitcoin Madencilik Cihazı Sırra Kadem Bastı!

Takip et

Ponzi şeması yöntemiyle 3.762 kişiyi mağdur ederek 322 milyon lirayla kayıplara karışan Çiftlik Bank kurucu CEO’su Mehmet Aydın (Tosuncuk) hala bulunabilmiş değil. Öte yandan konuyla ilgili herhangi bir tutuklamanın da olmamış olması mağdur olanların umutlarını her geçen gün daha da tüketiyor.

Bugünse davayla ilgili yeni detaylar gün yüzüne çıktı. Olayın kripto para madencilik cihazlarıyla ilgili bacağı gündeme geldi. Tosuncuk lakaplı Mehmet Aydın onlarca kişiyi mağdur ederken denetim süreçlerini bertaraf etmek adına şirket çatısı altında kripto para madenciliği için tesis oluşturduklarını belirtmişti. Aslında olay tam da bu noktada sarpa sardı ve bugünkü halini almış oldu.

2017’nin Aralık ayında Hamza Toklu adlı şahıs aracılığı ile Bitcoin madenciliği cihazları almak isteyen Tosuncuk, “cihaz ödemesi” adı altında 11 milyon 460 bin TL’lik bir ödeme gerçekleştirdi ancak MASAK’ın yakın takibi sonucu söz konusu paralara bloke kondu.

Yaptığı alışveriş sonrası parasını çekmeye çalışan Toklu ise polis tarafından yapılan sorgulamada yalan beyan vererek söz konusu paranın Çin Zigong Innova Technology Center isimli bir firmadan Bitcoin madenciliği cihazı almak için kullanılacağını ancak paranın nasıl elde edildiğiyle ilgili herhangi bir fikri olmadığını ifade etti.

Yalan İfade!

Hamza Toklu, polise verdiği ifadede yalan beyanatta bulunmuştu. Bloke edilen paraları ise farklı hesaplardan küçük miktarlar halinde çekmişti ve ilgili alışveriş sonucunda 500 adet Bitcoin madenciliği cihazı Tosuncuk’a ait olan Akhisar’daki tavuk çiftliğine gönderilmişti. Hatta Tosuncuk söz konusu cihazların videolarını çekip sosyal medyada bile paylaşmıştı.

Ancak olayın üzerinden 1 ay gibi kısa bir süre geçmişken (Şubat 2018) cihazlar bulundukları yerden taşındı ve resmen sırra kadem bastı. Kimilerine göre Dubai’ye yollandılar kimileriyse cihazların, düşük elektrik maliyeti sebebiyle Uruguay’a kaçırıldığını iddia etti. Şimdi mahkeme söz konusu cihazların nerede olduğunu araştırıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları