binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinÇin Bağlantılı 6 Milyar Dolarlık Bitcoin Hırsızlığı Olayında Yeni Gelişme Var

Çin Bağlantılı 6 Milyar Dolarlık Bitcoin Hırsızlığı Olayında Yeni Gelişme Var

İngiltere'de görülen ve 6 milyar dolarlık Bitcoin (BTC) varlığını ilgilendiren davada yeni bir gelişme yaşandı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Londra’da bir mahkeme jürisi, bir kadını Çin’de yaklaşık 6 milyar dolarlık bir yatırım dolandırıcılığıyla bağlantılı olarak büyük miktarda Bitcoin aklamaktan suçlu buldu. Sanık 42 yaşındaki İngiliz vatandaşı Jian Wen, bir defa kara para aklamaktan suçlu bulundu. Ancak jüri diğer iki suçlama konusunda bir karara varamadı.

Jian Wen, 2017-2022 yılları arasında Çinli bir kaçağın kara para aklamasına yardımcı olmakla suçlanıyordu. Jian’ın Zhimin Qian ile birlikte yaşadığı Londra’daki bir eve 2018 yılında yapılan baskında polis 1.7 milyar sterlin (2.2 milyar dolar) değerinde Bitcoin ele geçirdi.

Suçlu bulunmasına rağmen Jian kendisine yöneltilen tüm suçlamaları sürekli olarak reddetti. Zhimin’in Çin’de yaptığı iddia edilen dolandırıcılıktan ya da işlem yaptığı paranın hileli olduğundan haberi olmadığını iddia etti. Savcıların yaklaşık 6 milyar dolara ulaştığını tahmin ettikleri Çin’deki dolandırıcılık olayında Jian’ın herhangi bir rolü olmakla suçlanmaması dikkat çekti.

İlgili Haber  Starknet (STARK), Önümüzdeki Dönem İçin Yol Haritasını Açıkladı - İşte Planları

Zhimin, Eylül 2017’de Yadi Zhang takma adıyla Birleşik Krallık’a geldi. Ancak 2020 yılında, Londra polisi tarafından sorgulanmasına sadece iki gün kala ülkeden kaçtı.

Zhimin duruşmada, Çin genelinde yedi ofis aracılığıyla yönetilen on yatırım aracı oluşturarak Çin’deki yaklaşık 130.000 finansal açıdan bilgili ve zeki yatırımcıyı kandıran bir “hile ustası” olarak tasvir edildi.

Kararın kamuoyuna açıklanmasının ardından Londra Metropolitan Polis Teşkilatı Dedektif Başmüfettişi Jason Prins, “Uluslararası suçluların çevrimiçi kripto paraları nasıl kötüye kullanmaya çalıştıklarını ortaya koyan sofistike bir ekonomik suç operasyonunu bozmayı başardık” dedi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail