BitcoinHaberlerBearish

Bullish, haberin piyasayı yükseliş yönlü etkilebileceğini gösterir.

Bearish, haberin piyasayı düşüş yönlü etkilebileceğini gösterir.

*Bu veriler, doğrudan yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Çin, Bitcoin ve Kripto Paraları Yine Yasaklıyor! İşte Detaylar

Çin Merkez Bankası bir dizi kripto para açıklamasında bulundu.

Gün içerisinde 45.000 dolar üzerine yükselen Bitcoin, Çin’den gelen olumsuz açıklamalar sonrası 43.000 dolar seviyelerine kadar geriledi. Adeta BTC’nin olumlu şekilde ilerlemesinin önüne geçmek isteyen Çin, kripto paralar hakkında bir dizi açıklamalarda bulundu.

Çin’in üst düzey finans ve siber uzay düzenleyicileri tarafından imzalanan bildiriye göre, kripto paralar hakkında kapsamlı bir yasaklama listesi yerel yönetimlere emir olarak iletilmiş durumda.

Buna göre:

  • Bankalar ve diğer finansal kurumların kripto paralar ile ilgili hizmet sunması yasaklanacak.
  • Kripto para birimleri ile ilgili bilgilerin sansürlerinin çoğaltılması istenilecek.
  • Yeni madencilik projeleri için finansal destek kesilecek ve madencilik ile ilgili enerji tüketimi denetimlerini arttırılacak.
  • Kripto para birimleri ile ilgili aktiviteler yasal değildir ve bununla ilgili oluşacak risklerin incelenmesi gerekiyor.
  • Kripto paralarla alakalı yasa dışı faaliyetler ciddi şekilde cezalandırılacaktır.
  • Yurtdışı merkezli kripto para borsaları ülke içerisinde faaliyet gösteremeyecektir.

Çin’in kripto paralar ile alakalı yaptığı yasaklamaların yeni olmadığı ve tüm haber sitelerinde “tekrar, yeniden” şeklinde haberlerin lanse edildiği dikkatlerden kaçmadı. Yine de bu haberlerden olumsuz etkilenen Bitcoin, ilk anda düşüş yönlü bir tepki verse de şu an için çok ciddi bir düşüş olmadığı görülüyor.

Özellikle Bitcoin tam da önemli bir direnç bölgesindeyken gelen bu yasaklama, akıllara “Çin bunu bilinçli şekilde mi yapıyor?” sorusunu getirdi. Zira Çin’in Bitcoin’i kendi dijital para birimine rakip olarak gördüğü ve bu sebeple engellemeye çalıştığı biliniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
4 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Furkan

Bu piyasada düşüşlere neden olan bu piyasayı bitirmeye çalışan bu piyasanın gerçekten ilerde bir yerlere gelebileceğini gösteriyor.

Turgay

İyi tarafından bakalım artık çinden kurtulduk

Anonim

Dünyanın herbir yerinde bu kripto para katılımcısı var ken bi cin mi dünyanın her bi ülkesine kafa kaldırıp önümüz kese biliyor bence cok saçma, bence kripto paranın cini kendine baz alarak biz yatırımcılara oynadığım bir kork ve zarara sat oyunundan başka bişey değil. Satmayın bırakın 3yık 4 ! Yıl . İnsanları aptal yerine koydunuz yeter.

alim

Yahu sanki sistem Çin’den yuruyor , 2 dolarlık işçi ile alınacak BTC mi yükseltecek ?


Başa dön tuşu