HaberlerNFT

Çin Bitcoin Yasağından Sonra Bu Tokenleri Hedef Aldı!

Çin kriptodan sonra NFT alanına da adım attı.

Çin Eylül ayı sonlarında  Bitcoin ve kripto paralara getirdiği yasaklar ile kripto para ile yapılan tüm işlemleri yasadışı ilan etti.  Çin’in bu yasakları halen gündemdeki sıcaklığını korurken Çin’li düzenleyiciler bu sefer de NFT konusunda harekete geçti.

Çinli gazeteci Colin Wu, Twitter’dan yaptığı paylaşımında Çin’li düzenleyicilerin büyük internet şirketleriyle NFT’lerin kullanımı ile ilgili görüşmeler yaptıklarını söyledi. Wu, bu bağlamda NFT’lerin artık kullanılamayacağını bunun yerine dijital koleksiyonların kullanımına izin verileceğini belirtti.

Çin’li düzenleyicilerin bu hamlesinden sonra NFT’lerin kar amacı ile alınıp satılması yasaklanarak sadece dijital koleksiyon olarak kullanılabilmesine izin verilecek.

Çin her defasında kripto endüstrisine yönelik bir yasak ile gündeme gelse de Çin’deki büyük firmalar NFT alanına büyük ilgi duyduklarını attıkları adımlar ile gösteriyor.

Geçtiğimiz günlerde Çin’deki 31. yıldönümü vesilesi ile NFT pazarına adım atan fast food devi McDonald’s “Big Mac Rubik’s Cube” adlı NFT serisinin tanıtımını yapmıştı.

Kripto alanında yasakların artmasına rağmen Çin’deki internet şirketleri ile büyük firmaların NFT pazarına girdiğini hatırlatan Çinli gazeteci Wu ise konuya ilişkin olarak şu twit’i attı:

“Ancak Çinli internet şirketleri aktif olarak NFT sektörüne giriyor. Tencent ve Alibaba, NFT işlem platformlarını açtılar. McDonald’s China ve DHL China, ilk NFT’lerini yayınladılar.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu