Kripto HaberleriBlockchainÇin, Blockchain Teknolojisini 15 Farklı Şehirde Denemeye Başlayacağını Açıkladı!

Çin, Blockchain Teknolojisini 15 Farklı Şehirde Denemeye Başlayacağını Açıkladı!

Takip et

Çin, 15 şehir yönetiminde ve aralarında şirketler, üniversiteler, hastaneler ve sanayi gruplarının da bulunduğu 164 farklı alanda Blockchain teknolojisinin uygulanmasına dair denemelere başladığını duyurdu.

Çin, Blockchain Teknolojisinin Getirdiği Avantajlardan Faydalanacak

Ülkenin “Siber Yönetim Departmanı” tarafından Pazar günü yapılan açıklamaya göre, söz konusu deneme programının amacı “Blockchain teknolojisinin veri paylaşımını kolaylaştırma, iş prosedürlerini optimize etme, maliyeti azaltma, kurumlar arası sinerjiyi artırma ve güvenilir sistemler oluşturma gibi kabiliyetlerinden faydalanma” olarak belirlendi.

Ülke yönetimi tarafından seçilen şehirler arasında başkent Pekin, ülkenin güneyindeki Guangzhou ve güneybatısındaki Guiyang şehirleri bulunuyor.

Bu şehirler Blockchain teknolojisi alanında “kapsamlı” denemeler gerçekleştirecek. Belirlenen diğer bölgeler ise üretim, enerji, hukuki meseleler, telif hakkı, uluslararası finans, eğitim ve sağlık alanlarında spesifik denemeler yapacak.

Çinli yetkililerin yaptığı açıklamaya göre, Blockchain tabanlı altyapılar güçlendirecek ve denemelere dahil olan alanlarda büyük ölçekli veri alışverişi potansiyeline ulaşabilmek için dengeli bir şekilde konumlandırılacak.

Buna ek olarak, deneme programına dahil olan kurumlar, “birbiriyle çalışabilen” ve “sürdürülebilir” Blockchain donanım ve yazılım ürünlerini kullanmak için teşvik edilecek.

İlgili Haber
Dijital Yuan Kullanımı Giderek Yaygınlaşıyor

Kripto para alanına son derece mesafeli olduğu bilinen Çin, buna rağmen kendi oluşturduğu dijital Yuan gibi Blockchain tabanlı teknolojilere ise son derece önem vermesiyle tanınıyor.

Dijital Yuan projesinin, kısa bir süre sonra başlayacak 2022 Kış Olimpiyatları’nda denenmesi bekleniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları