Blockchain

Çin, Blockchain Ve DLT Komitesi Kurdu!

Pekin'e bağlı Çin yönetimi kripto para camiasında yeni bir adım daha attı.

Çin Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı (MIIT) tarafından 15 farklı kurum ve şirketten oluşan Blockchain ve DLT araştırmalarına öncülük ederek daha fazla sayıda çalışma yapılması, mevcut çalışmaların güçlü hale getirilmesinde liderlik edecek olan bu kurum ve şirketler göreve başladı bile.

Pekin yönetimi bir süredir devam eden tazminat istekleri ve corona virüsü hakkında vakaları gizlediği gibi zorlu iddialar ile karşı karşıya iken, ülke ekonomisinde ise sinyaller her geçen gün daha yüksek sesle çalıyor. Çin’de yatırımlarını azaltmayı sürdüren, özellikle büyük oranda Çin’de üretim yapmayı kesmeyi düşünen şirketlerin olması ülkede soru işaretlerine sebep oluyor.

Pekin ise Blockchain’den gelecekte daha fazla kazanç elde etmek, Çin’in ABD gibi dev rakiplerine karşı bu sektörde daha fazla başarı elde edebilmesi adına bu adımı atmış görünüyor.

Pekin yönetiminin kısa süre içerisinde 15 kurum ve şirketten oluşan bu komite ile çalışmaları sürdürmesi, diğer ülkelerin benzer adım atmasına sebep olmayacak olsa bile dikkatlerden kaçamayacaktır.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu