Haberler

Çin, Dijital Para Birimini Toplu Taşıma Araçlarına Entegre Ediyor!

Shenzhen, dijital yuan pilot programının 3. turunu bu yılın başında Longhua Bölgesi'nde başlatmıştı.

Çin dijital yuan pilot uygulamalarına hızla devam ediyor. Söz konusu pilot uygulama için ülkenin güneyindeki Shenzhen kentini seçen Çin hükumeti, kentteki toplu taşıma araçlarına dijital para birimini entegre ettiğini açıkladı.

Vatandaşların daha yeşil bir yolculuk deneyimi kazanmalarını amaçlayan pilot uygulama cuma günü resmen başlatıldı.

Çin Halk Bankası, Çin Tarım Bankası, Çin İnşaat Bankası ve Shenzhen Tong Co. Ltd. tarafından ortaklaşa şekilde geliştirilen ve Shenzhen Ulaşım Bürosu tarafından yönetilen pilot uygulama kapsamında vatandaşlar, metro veya halk otobüsü seyahatlerinde ödeme yapmak için dijital yuan kullanabilecek ve ödemeleri “Shenzhen Tong” uygulaması üzerinden gerçekleştirecekler.

Merkez Bankası Dijital Para Birimi (CBDC) yarışında açık ara önce olan Çin, pilot uygulamalarını bir an önce bitirip dijital yuanı günlük hayata tam olarak entegre etme peşinde. Dijital yuan, kullanıcılarına işlem ücreti olmaksızın gerçek zamanlı makbuzlarla ve çift çevrimdışı ödeme imkanları gibi avantajlar sunuyor.

Bu ayın 16’sında “Dijital RMB’nin Araştırılması ve Geliştirilmesi Hakkında Bir Beyaz Kitap” yayınlayan Çin yönetimi, şu ana kadar dijital yuanın işlem hacminin 5 milyar doları aştığını açıkladı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Mustafa Kemal Paşa

Bunların da bir yaptığı bir yaptığını tutmuyor

alim

Mk pijleri, hani karsiydiniz blockchain e , mk adileri


Başa dön tuşu