HaberlerLibra

Çin Komünist Partisi: Libra Bir Tehdit Olarak Görülmeli!

Çin Komünist Partisi yaptığı açıklamada dijital para birimi Libra'nın tehdit olduğunu açıkladı.

Çin Komünist Partisi tarafından yayınlanan yeni bir raporda Libra’nın bir tehdit olarak görüldüğü, ciddi bir tehdit olabileceğine inancın yüksek olduğundan söz edildi. Dijital para birimleri konusunda yeni adımlar atan Çin yönetimi, özellikle son dönemde çok ciddi hızlı adımlar atmak yönünde girişimlerde bulunuyor.

Çin yönetiminin yeni raporunda kripto para birimi olarak değil ancak dijital ödeme aracı olarak gösterilen ABD merkezli şirkete ait Libra’nın küresel ekonomik sistemi bozabilecek olduğu, bunun olmasını engellemek adına Çin’in yeni adımlar atarak yeni çözümler üretmesi gerektiğine değinildi.

ABD merkezli şirketlere karşı tutumu katı olan Pekin yönetiminin, Libra’yı ülke içerisinde kullanıma sunmamak veya farklı adımlar atmak gibi girişimlerinin olup olmayacağına ise parti raporunda yer verilmedi.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu