Altcoin

Çin Komünist Partisinden Yeni Kripto Para Uyarısı!

Çin'in iktidar partisi, NFT çılgınlığına karşı uyardı.

Çin’de yıllardır iktidarda olan ve artık ülkeyi tek yöneten parti konumuna yükselen Çin Komünist Partisi, kripto para sektörüne yönelik yeni bir uyarı yayınladı. Çin hükümetinin medya kaynağı olarak görülen Securities Times tarafından aktarılan bilgilere göre, Çin Komünist Partisi ve hükümeti NFT’leri büyük bir tehlike olarak görmekte.

Çin’den NFT Uyarısı Geldi

Şu an için NFT işlemlerinin büyük bir balon oluşturduğunu belirten parti yetkilileri, NFT akımı yapanların ise bunu daha yüksek fiyata satmak için aldığını vurgulayarak bu balonun bir yerde söneceğini ifade etti. Bu varlığın kendisine yatırım yapmak yerine bunu sadece daha yüksek fiyata satmak için yapılan satışların tehlikeli olduğu bilinse de South China Morning Post muhabirinin aktardığı bilgilere göre yetkililer konu hakkında şunları belirtti:

Piyasadaki bu coşku bittiğinde ve furya soğuduğunda, bu garip NFT’lerin değerleri ciddi anlamda düşecek.”

Aslında NFT’ler kısa süre önce 100 doların altında işlem gören Solana’nın 200 doların bile üzerine çıkmasını sağladı. Buna ek olarak Avalanche ve Ethereum gibi kripto para birimleri de NFT akımından ciddi anlamda faydalandı. Alibaba’nın finansal ortağı Ant Group da kısa süre önce kendi Alipay uygulamasında satılık iki adet NFT paylaştı. Çin’in NFT’lere olan ilgisinin ise buradan net bir şekilde anlaşılması beklenmekte. Çin, kripto para yasakları ile anılsa da hala NFT ve DeFi için önemli bir konum.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
alim

Sömürge sistemleri yıkılıyor

Anonim

Bu cekik gozlu oruspu cocuklarindan kurtulmak istiyoruz artik


Başa dön tuşu