Kripto HaberleriHaberlerÇin Mahkemesi'nden Tether Kararı!

Çin Mahkemesi’nden Tether Kararı!

Takip et

Bitcoin (BTC) ve kripto para birimlerine yönelik sert ve yasaklayıcı tavrını devam ettiren Çin’de bir mahkeme en büyük stablecoin Tether’e (USDT) karşı önemli bir karar verdi.

Yerel haber ajansı Beijing Daily’in haberine göre, söz konusu dava Shen isimli davacının çalıştığı şirketin kendisine ödemeleri USDT cinsinden yaptığını iddia etmesi ve yerel para birimi Renminbi (RMB) ile ödeme talep etmesiyle başladı.

Çin’in Chaoyang Mahkemesi Shen ile şirketi arasındaki iş davasında şirketlerin Tether (USDT) cinsinden ücret ödeyemeyeceklerine karar verdi.

Mahkeme ayrıca, USDT’nin piyasada para birimi olarak dolaşıma sokulmaması gerektiğini de belirtti.

Söz konusu karar ülkede diğer şirketler için de emsal olacak. Zira Çin’de bulunan bazı blockchain ve dijital varlık şirketleri, çalışanlarına maaş ve ikramiye ödemeleri için USDT veya başka kripto paraları kullanıyordu.

Ancak mahkeme şirketlerin çalışanlarına USDT yada kripto para cinsinden ödeme yapılamayacağını belirterek, şirketin davaya konu gecikmiş maaş ve ikramiyeleri Renminbi (RMB) cinsinden ödemek zorunda olduğunu söyledi.

Kararda şu ifadelere yer verildi:

“Çin Halk Cumhuriyeti’nin Çin Halk Bankası Kanunu’na göre yasal para birimi “Renminbi’dir (RMB). Bu da Tether’de (USDT) ücret ödemeyi yasa dışı hale getirir.

Zira USDT bir para birimi değildir ve piyasada dolaşımda olmamalıdır.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları