Blockchain

Çin’de 33.000 Şirket Blockchain Kullanıyor

Çin Sanayi Geliştirme ve Bilgi Merkezi (CCID) tarafından yapılan araştırmaya göre Çin'de 33.000 şirket blockchain teknolojisini aktif olarak kullanıyor.

Çin Sanayi Geliştirme ve Bilgi Merkezi (CCID) tarafından yapılan araştırmaya göre ülke içerisinde Çin genelini kapsayacak şekilde bir blockchain araştırması yapıldı. Yapılan araştırmaya göre blockchain teknolojisi kullanan şirketlerin sayısında büyük bir artış olduğu ve toplam 33.000 şirketin blockchain teknolojisinden faydalandığı doğrulandı.

Şirketlerin her birinin blockchain teknolojisini nasıl ve ne amaçla kullandıkları bilinmiyor olsa da bu sayının son derece fazla olduğu, kısa süre içerisinde bu sayının 50.000 seviyesini görebileceği iddia edildi.

Çin hükümetinin bu konularda doğru veriler vermiyor olabileceği, bazı ülkelerin resmî veriler söz konusu olduğunda doğru bilgileri kamuoyu ile paylaşmayabileceği biliniyor.

Bazı ülkeler ekonomik verilerini bile bir şekilde düşük göstermenin yolunu bulurken bunlara en iyi örneklerden bir tanesi de Arjantin gibi ülkeler.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu