BitcoinKripto Para

Çin’de Nakit Para Yerini Kartlara, Kripto Paralara Bıraktı

Çin'de son dönemde özellikle ATM'lerin içerisine yeni para eklenmemesi üzerine karantina altında olan bölgelerde ATM'ler hata vermeye devam ediyor.

ATM cihazlarına para konulmadığı zaman cihazın para haznesi boşalıyor ve sonucunda cihaz para çekilmez hale geliyor. Çin’in birçok bölgesinde bu durum bugünlerde sürekli olarak yaşanmaya devam ediyor. Wuhan başta olmak üzere birçok bölgede ATM cihazları ne para veriyor, ne de para yatırmaya izin veriyor. Para yatırma haznesinin dolmuş olmasından dolayı cihazlar para da kabul etmiyor.

Çinli bankalar bu duruma çözüm bulmak ve ekonomik kayıpların önüne geçmek adına çalışmaları sürdürürken, güvenlik güçleri girişi ve çıkışı kapalı tutmaya devam ettiği sürece soruna çözüm bulunamayacak olduğu belirtildi.

Pekin yönetiminden birçok yetkili, yaşanan bu durumun kriz olduğunu, bu durumla başa çıkmak için üst düzey yetkililer dahil tüm ülke yönetiminin çalışmalarına devam ettiği açıkladı. Pekin yönetiminin bu sorundan kurtulamayacak olduğunu düşünenlerin sayısı her geçen dakika daha fazla artarken, ülkede corona virüsünün sona ermesi ile birlikte hemen yeni seçimlere gidilmesi ve mevcut hükümetin değişmesi gerektiği görüşünde olanların sayısında rekor düzeyde artış yaşandı.

‘Kripto paraları beğenmeyen Pekin şimdi ne düşünüyor?’

Birçok Çinli, kripto para birimi yatırımcılarına karşı baskı uygulayan ve baskıcı bir yönetim olan Pekin yönetiminin bu virüs dolayısı ile kendilerini Bitcoin gibi dijital paralara mahkum ettiğini, satıcıların nakit para kabul etmediklerini ve nakit para kullanmanın tehlikeli olduğunu söylemeye başladı.

Nakit para yerine banka kartlarını kullandıklarını, yine de en güvenilir ödeme seçeneğinin kripto para veya PayPal gibi sistemler olduğuna değinen Çinliler, bu sayede hiçbir cihaza dokunmadan sadece tek tuşla Bitcoin veya dijital para birimi servis sağlayıcıları sayesinde ödemeler yapabildiklerini açıkladı.

Pekin’in bu konuda sorumlu olduğunu ve ülkede yaşanacak olan zararı onaramayacak ve onarması mümkün olmayacağı için corona virüsü salgınından sonra ülkede yönetimin değişmesi gerektiğini dile getirenlerin sayısında rekor düzeyde artış yaşandı.

Bazı Çinliler, Pekin yönetiminin kısa süre içerisinde corona virüse karşı aşı bulmasını ve karantinaları kaldırarak ülke vatandaşları üzerinde baskı kurmaya ve onları korkutmaya çalışmaması gerektiğini açıkladı.

Pekin yönetiminin hatalı davranışlarının ülkeyi ve kendilerini bu duruma sürüklediğine değinen bazı kimseler ise, dükkanlarda sadece Bitcoin ve PayPal gibi seçenekleri kullanmak zorunda kaldıklarını, bu seçenekleri kullanmak istemedikleri ve değer kaybı dolayısı ile paralarının her geçen gün risk altında olduğunu açıkladı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu