Bitcoin

Çin’deki ABD Endişesi Bitcoin’e Talep Artışı Yaşatıyor!

Kripto para birimleri bu dönemde özellikle Çin'de daha fazla insan tarafından tercih ediliyor.

ABD’nin ve diğer bazı büyük ülkelerin Çin’e yönelik tazminat taleplerinden hemen sonra Çin vatandaşları Yuan konusunda soru işaretlerine sahipler. Bitcoin ve kripto para yatırımları konusunda kendilerinin ve döviz olarak paralarının ne kadar güvende olacağı sorularına sahip olan Çinliler, Pekin yönetiminin tecrit edilebileceğini düşünüyor.

ABD’nin Çin’e olan borçlarını ödememesi halinde trilyonlarca dolar zarar edecek olan Çin ekonomisinin büyük bir krize girebileceği, ABD yönetiminin istediği bu durum ile ilgili Pekin’in elinde hiçbir medya veya savunma gücü olamayabilecek olduğu dile getiriliyor.

Çin yönetiminin kritik düzeyde ciddi sorunlarla karşı karşıya kalabileceği, 2.2 trilyon dolardan fazla para harcayan ABD’ye bu ödemeleri kendi isteği ile yapması durumunda bile ciddi problemler ile karşı karşıya kalabileceğinden söz ediliyor.

Çinliler, kripto para birimlerine bu dönemde ilgi gösterirken özellikle de ABD tarafından uygulanacak yeni yaptırımlar nedeniyle döviz ve kripto para konusunda bu dönemde oldukça fazla endişe içerisinde kalmış durumdalar.

Ancak Bitcoin dolar endeksli olarak fiyatlandığı için, BTC yatırımı yapınca dolayısıyla dolar yatırımı da yapmış olan Çinliler son günlerde Bitcoin’in ciddi şekilde gündemlerine almış durumdalar.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu