Kripto HaberleriBitcoinÇin'deki Kripto Para Yasakları Yatırım Devlerini ABD'ye Yöneltti!

Çin’deki Kripto Para Yasakları Yatırım Devlerini ABD’ye Yöneltti!

Takip et

Araştırma firması CB Insight tarafından yayınlanan bir rapora göre kripto yatırımcıları 4 yıldır ilk kez ABD’de Asya’dakinden daha fazla kripto ve Blockchain girişimlerini destekliyor.

2021 yılında kripto para piyasası muhteşem bir büyüme yaşadı ancak Çin’in Bitcoin ve kripto paralara yönelik yasaklamaları bu büyümeye kısmen de olsa gölge düşürdü.

Çin’in kripto para yasaklarından sonra kripto yatırımcıları ve yatırım devleri ABD pazarına yönelmeye başladı.

CB Insight’ın son raporuna göre, kripto girişim yatırımlarının değeri, dünya genelinde 2020’de 3,1 milyar $’dı. 2021 yılı daha bitmemiş iken 30 Kasım’a kadar kripto yatırımları 21.3 milyar $’a yükseldi.

Çin bir zamanlar kripto başkenti olmasına rağmen kripto para yasakları, Çin’deki kripto para birimi ve Blockcahin girişimlerine yapılan yatırım sayısını önemli ölçüde azalmasına neden oldu. Çin’deki yatırımların toplam değeri geçen yıla oranla %50 düşüş yaşadı.

CB Insights analisti Chris Bendsten Bloomberg ile yaptığı röportajda konu ile alakalı “Çin’de temelde hiçbir anlaşma görmedik. Asya’da şirketler gerçekten Hong Kong, Hindistan ve Singapur’da bulunuyor.” dedi.

Bendsten, Çin’deki kripto ve blokcahin girişimleri azaldıkça yatırımların dünyanın geri kalanında artmaya başladığını ve 2021’in dördüncü çeyreğinin kripto yatırımları için şimdiye kadarki en büyük dönem olduğunu söyledi.

Çin’deki kripto anlaşmalarının sayısı düşerken ABD’deki kripto anlaşmalarının değeri 7 kat artış göstererek 10,9 milyar $’a ulaştı.

CB Insights analisti Bendsten son olarak bu artışın kripto ve blockchain sektörünün giderek ana akım haline geldiğinin işareti olduğunun altını çizerek “yatırımcıların şimdi hepsi inanıyor ve bu eğilimin gelecek yılda devam edeceğini göreceğiz.” dedi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları