coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinÇin'den Bitcoin Madencilik Şirketine Para Cezası!

Çin’den Bitcoin Madencilik Şirketine Para Cezası!

Çin'den Bitcoin madencilik şirketine para cezası geldi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin (BTC) ve kripto paralara genel bir yasak getiren Çin hükümeti, kripto sektörüne yönelik baskıcı tavrını devam ettiriyor.

Yerel haber ajansı Sina Finance’ın haberine göre, Çin son olarak Bitcoin madencilik sektörünün önemli isimlerinden olan Bitmain’e para cezası kesti.

BTC madencileri için ekipmanlar üreten Bitmain, Pekin Vergi Dairesi tarafından ödenmemiş gelir vergileri nedeniyle 24.9687 milyon yuan (3,7 milyon dolar) para cezasına çarptırıldı.

Para cezasının ayrıntılarına bakıldığında Pekin Vergi Dairesi Bitmain’in “Çin Halk Cumhuriyeti Vergi Tahsilatı ve İdaresi Kanunu“na uygun hareket etmediği ve vergilerini ödemediği belirtildi.

Açıklamaya göre Bitmain, Çin’in vergi tahsilatı kanununa uygun olarak kişisel gelir vergilerini ödemedi. Özellikle de Bitmain’in çalışanlarının maaşları, ikramiyeleri, ödenekleri ve diğerler kalemlerden elde edilen gelirler üzerinden vergilerini ödemediği ifade edildi.

Pekin vergi dairesi ayrıca vergi müfettişlerinin Ağustos 2022’de Bitmain’e belirli vergi ihlallerine ilişkin bir bildirim gönderdiğine de dikkat çekti.

Çinli milyarder Jihan Wu tarafında 2013 yılında kurulan Bitmain, 2021 yılında Çin’n getirdiği yasaklar sonrasında Ekim 2021’de Çin’deki faaliyetlerine son vermek zorunda kalmıştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail