binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinÇin'den Yeni Kripto Para Hamlesi! Yasakta Geri Adım Mı Atılıyor?

Çin’den Yeni Kripto Para Hamlesi! Yasakta Geri Adım Mı Atılıyor?

Çin devlet destekli şirket, kripto para fonu başlatmaya hazırlanıyor.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin (BTC) ve kripto paralara genel bir yasak getiren Çin hükümeti bu yasağında yumuşamaya başlıyor gibi görünüyor.

Çin’in yerel medya kuruluşu 36Kr’nin haberine göre, devlet destekli CPIC Investment Management, Hong Kong’da iki kripto para fonu piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

CPIC Investment Management’ın bu kripto fonlarını yatırım şirketi Waterdrip Capital ile ortaklaşa piyasaya süreceği belirtildi.

Çin hükümeti destekli CPI, Çin’deki China People’s Insurance Company’den sonra en büyük ikinci emlak sigortası şirketidir.

Piyasaya sürülecek fonlar “Pacific Waterdrip Digital Asset Fund I “ ve “Pacific Waterdrip Dijital Varlık Fonu II” olarak isimlendirildi.

Bu fonlardan birincisi yatırımcılara daha çeşitli ve yenilikçi yatırım seçenekleri sunmayı amaçlarken, ikinci fonun ise PoS sistemini kullanan dijital varlıkları yöneteceği ifade edildi.

Her iki fonun da kurumsal yatırımcıları ve zengin özel yatırımcıları hedef alacağı belirtildi.

Kripto fonlarında CPI ile ortak olan Waterdrip, ortaklık haberini doğrulayarak iki kripto para fonunun da Hong Kong hükümetinin dijital varlık politikasıyla uyumlu olduğunu söyledi.

“Kripto para fonları konusundaki bu iş birliği, yatırımcılara yasal olarak uyumlu ve risk kontrolüne odaklanan dijital varlık ürünleri sunmak ve iki kurumun uzmanlığını birleştirerek yatırımcıların kripto piyasalarında fayda elde etmelerini sağlamayı amaçlıyor.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail