binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinÇin'den Yeni Kripto Para Uyarısı Geldi!

Çin’den Yeni Kripto Para Uyarısı Geldi!

Çin'li yetkililer yatırımcıları kripto para birimleri aracılığıyla yasa dışı bağış toplama dolandırıcılıkları konusunda uyarmak için bir bildirim yayınladı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin (BTC) ve kripto paralara karşı sert yasakları olan ve bu yasaklardan taviz vermeyen Çin, yatırımcıları kripto paralar konusunda uyarmaya devam ediyor.

Bu noktada Çin’li yetkililer yatırımcıları kripto para birimleri aracılığıyla yasa dışı bağış toplama dolandırıcılıkları konusunda uyarmak için bir bildirim yayınladı.

Dalian mali düzenleyicisi ve polis tarafından hazırlanan ortak bildiride dolandırıcıların WeChat grupları gibi çevrimiçi platformlar aracılığıyla yatırımcıları yasa dışı uygulamalar indirmeye ve yasa dışı kripto para birimleri satın almaya ikna etmek suretiyle dolandırdığı belirtildi.

Yetkililer WeChat grupları gibi çevrimiçi platformlara ve karşı yatırımcıları dikkatli olmaları uyarırken, düzenlediğini belirtti.

“Son zamanlarda bazı dolandırıcılar “zenginlik ve iş fırsatlarını paylaşma” başlığı altında, çevrimiçi WeChat grupları oluşturarak yatırımcıları yazılım indirmeleri için kandırmak amacıyla “sanal para birimi” ve “Metaverse” gibi terimleri kullandılar ve yatırımcıları dolandırdılar.

Bu noktada ülkede Eylül 2021’de tüm kripto para ticaret faaliyetlerinin yasaklandığını hatırlatmak isteriz.

Ayrıca Yasadışı Bağış Toplamaların Önlenmesi ve Mücadele Edilmesi Hakkında Yönetmeliğin 25. maddesine göre , yasa dışı bağış toplama etkinliklerine katılım nedeniyle uğranacak zararlar, zarara uğrayan kişilere ait olup, devletin her herhangi bir yardımı olmayacaktır.

Kamuoyunun dikkatli olması gerekir. Bu noktada kamuoyunun risk önleme, doğru yatırım konseptlerinin oluşturulması konusunda farkındalık oluşturması gerekmektedir.

Kamuoyu ayrıca “sanal para” alım satım spekülasyonlarından, yasa dışı fon toplama ve diğer yasa dışı finansal faaliyetlerden uzak durulması konusunda yatırımcıları bilinçlendirmek için harekete geçmelidir.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail