Haberler

Çin’in Dijital Yuan Cüzdan Uygulaması İOS ve Android’de Yayınlandı!

Çin dijital yuan konusunda acele etmeye devam ediyor.

Çin hükümeti Bitcoin ve kripto para birimlerine getirdiği yasaklardan sonra kendi dijital para birimi “dijital yuan” çalışmalarına hız vermişti.

Pek çok alanda dijital yuan ile ilgili pilot çalışmalar yapan Çin Merkez Bankası, şimdi de Android ve iOS platformlarında dijital yuan için dijital cüzdan uygulamasını başlattı.

Çin yerel haber kaynağı BlockBetas’ın Twitter’da yaptığı paylaşımda Çin’deki kullanıcıların yeni uygulama ile birlikte telefonlarından “dijital yuan cüzdan” mobil uygulamasını indirebileceği belirtildi.

“e-CNY” isimli uygulama hem iOS hem de Android işletim sistemlerinin Çince versiyonunda bugün itibariyle kullanılmaya başlandı.

Kullanıcılar e-CNY pilot uygulaması ile dijital yuan işlemlerini yapmanın yanı sıra kişisel cüzdan açma- yönetme işlemlerini de deneyimleyebilecek.

Uygulamada yer alan açıklamada dijital yuan cüzdan uygulamasının araştırma geliştirme aşamasında olduğu ve sadece e-CNY hizmetlerini destekleyen kurumlar ve bazı bankalar tarafından kullanılabileceği belirtildi.

Çin Merkez Bankası Başkanı Yi Gang geçtiğimiz aylardaki açıklamasında dijital Yuan’ın geliştirmeye ve mevcut ödeme sistemleriyle birlikte çalışabilirliğini arttırmak için çalışmalara devam ettiklerini söylemişti.

Çin Merkez Bankası daha önceki açıklamalarında 2022 Pekin Kış Olimpiyatlarında da Dijital Yuan’ın kullanılabileceğini ifade etmişti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Daniel Nazare

Şimdi hangi yüzle bunu borsalarda listenemesine istiyecek ? …ki istiyecek eninde sonunda.. 🙂


Başa dön tuşu