Bitcoin Madenciliği

Çinli Bitcoin Madencileri Hala Vazgeçmedi: İşte Son Durum!

Çin içerisindeki Bitcoin madencileri gizli gizli işlemleri sürdürüyor.

Çin, kripto para sektörüne yönelik çok ağır yaptırımlar getirmiş ve kripto para sektörünü neredeyse yerel olarak bitirmişti.

Çin’in getirdiği ağır yasaklar ve kripto para madencilerine yönelik yeni kanunlar, dünyada büyük bir değişim yaşanmasına sebep oldu.

Bu değişim, Çin içerisindeki kripto para madencilerinin başka ülkelere geçmesi ile başladı ancak hala Çin içerisinde kayda değer sayıda madenci olduğu söylenebilir.

Çin, Hala Bitcoin Madenciliği Yapıyor

Çinli BTC madencilerinin hala birçok kanuna ve yasağa rağmen gizli gizli çalıştığı aktarılmakta.

Kısa süre önce Çinli madenciler çoğunlukla Kuzey Amerika ve Orta Asya gibi bölgelere göç etmişti.

Şimdi ise madencilerin özellikle Siçuan ve Yunnan bölgelerinde madencilik yapabildiği aktarılmakta.

Madencilerin hem şebeke elektirği hem de hidro elektrik kullandığı belirtilmekte.

Madenciler, barajlardan gizli şekilde faydalanıyor ve sadece şebeke elektriğine bağlı kalmayarak tespit edilme risklerini de azaltıyor.

Özellikle mayıs ayından sonra başlayan yağmurlu sezon ile birlikte madencilerin aktivitelerini arttıracakları tahmin edilmekte.

Aktarılan bilgilere göre madenciler internet üzerinden tespit edilmeyi zorlaştırmak için de VPN kullanmakta. China Telecom, hükümetin talebi doğrultusunda madencilik ile bağlantılı sitelere girildiğinde direkt olarak bunu yetkililere aktarmakta.

Çinli siber güvenlik şirketi Qihoo 360 kısa süre önce yayınladığı gönderisinde yasağa rağmen ülkenin 109.000 noktasında aktif Bitcoin madenciliği yapıldığını açıklamış ve durumu tüm çıplaklığı ile ortaya koymuştu.

Bu kadar yasağa rağmen hala kripto paralar ile yoğun şekilde işlem yapılıyor oluşu aslında kripto paraların tamamen engellenemez bir sistem olduğunun kanıtı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu