Kripto HaberleriHaberlerCircle Fransa'da Lisans Başvurusu Yaptı

Circle Fransa’da Lisans Başvurusu Yaptı

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Son haftalarda meydana gelen bankacılık krizinden olumsuz etkilenen stablecoin ihraççısı Circle, Avrupa’daki faaliyetini genişletmek amacıyla Fransa’da dijital varlık lisansı (DASP) başvurusu yaptı.

Circle, 21 Mart tarihinde yaptığı resmi açıklamaya göre Fransa’dan alınacak olan lisans, euroya endeksli stablecoin EUROC’nin MiCA regülasyonları kapsamında faaliyet göstermesini sağlayacak. Stablecoin ihraççısı bu amaçla ülkedeki çeşitli kurumlara aynı anda lisans için gerekli belgeleri gönderdi.

Duyurunun ardından konuşan Circle CEO’su Jeremy Allire, şu açıklamayı yaptı:

“DASP kaydını alarak dijital varlık pazarında payımızı arttırmak istiyoruz. Güçlendirilmiş lisanslar ile birlikte bu alanda gereklilikleri sağlayan ilk şirketlerden biri olacağız. Fransa’ya yönelik büyüme planımızı inovasyon için küresel bir merkez olma amacımız dahilinde oluşturduk.”

Circle, SVB Krizinden Dolayı Kan Kaybetti

Tether’in ardından gelen en büyük stablecoin ihraççısı Circle, iflas eden Silicon Valley Bank’te 3.3 milyar dolar değerinde mevduat tutuyordu. Bu sebepten ötürü elinde USDC tutan yatırımcılar büyük paniğe kapılarak başka stablecoinlere yöneldi.

Stablecoin ihraççısı, SVB’de kalan fonlarını garanti altına alsa da USDC’nin piyasa değeri son 30 gün içinde %15 düştü.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları