HaberlerKripto ParaBullish

Bullish, haberin piyasayı yükseliş yönlü etkilebileceğini gösterir.

Bearish, haberin piyasayı düşüş yönlü etkilebileceğini gösterir.

*Bu veriler, doğrudan yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Citigroup Kripto Ekibini Genişletiyor!

Citigroup, kripto paralar konusunda oldukça ciddi.

Forbes Global 2000’ne göre dünyanın en büyük şirketi seçilen dev kur işlemcisi Citigroup Birleşik Bankalar AŞ’den yüklü bir işe alım ilanı geldi!

Güncel bir habere göre Citigroup Blockchain ve dijital varlıklar bölümü için 100 kişiyi işe almak istiyor.

Konuyla ilgili hazırlanan bir rapora göre firma, Puneet Singhvi’yi kurumsal müşteri grubunun (ICG) dijital varlıklar departmanının başına atadı.

Daha önce “Küresel Piyasalar” ekibinin başında yer alan Singhvi’nin başkanlığını yaptığı ekip, ICG’nin ticaret, menkul kıymet hizmetleri, yatırım bankacılığı, hazine ve ticaret çözümleri gibi farklı segmentlerinin Blockchain ve dijital varlıkları nasıl entegre edebileceğine dair bir strateji belirleyecek.

Mal varlığı 1.9 trilyon ABD doları civarında olan şirketin 120.318 milyar ABD doları cirosu bulunuyor. Ünlü Rockefeller ailesinin bir kuruluşu olan şirket,

Herhangi bir ürün ve hizmet sunmadan önce, kendi düzenleyici çerçevelerimizi ve denetleyici beklentilerimizi karşılamak için bu pazarların yanı sıra gelişen düzenleyici manzarayı ve ilgili riskleri inceliyoruz.

şeklinde bir açıklamada bulundu.

Şirket, kripto paralarla ilgili ilk girişimini haziran ayında yapmıştı.

Citi’nin işe alım baskısı aslında sektörde yer alan diğer büyük bankacılık devlerinin de etkisiyle gerçekleşmiş olabilir.

JPMorgan Chase, Goldman Sachs ve Bank of America gibi isimler bu yılın başlarında kripto piyasası ile ilgili önemli adımlar atmıştı.

Öte yandan tüm bu girişimlerin yanı sıra bankanın kendi müşterilerine Bitcoin ve kripto para alım satım hizmeti vermesi durumunda ise olay çok daha farklı boyutlara taşınabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu