HaberlerKripto Para

Clinton’dan Yeni Açıklama: Rusya ve Çin’in Kripto Para Manipülasyonu Duracak!

Hillary Clinton, yeni bir kripto para açıklaması yaptı.

ABD’nin eski başkanlık adaylarından olan emekli Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, son dönemde kripto para sektörüne yönelik de önemli açıklamalar yapmaya başladı. Kripto para birimlerinin kesinlikle regüle edilmesi gerektiğini ifade eden Clinton, şimdi ise bunun özellikle iki ülkeye karşı atılması gereken bir adım olduğunu vurguladı.

Clinton’dan Yeni Kripto Para Uyarısı

Clinton, 24 Kasım tarihinde MSNBC TV ile gerçekleştirdiği röportajında, kripto paraların risk teşkil ettiğini yineledi. Birçok farklı teknolojinin ülkelerin istikrarını bozmak veya istikrar sağlamak için kullanılabileceğini belirten Clinton, Çin ve Rusya’nın tehdit olduğunu aktardı.

Clinton, Rusya ve Çin gibi ülkelerin ABD’nin istikrarını bozmak için yeni teknolojileri kullanacağını belirterek kripto paraların bu sebeple kontrol edilmesi gerektiğini aktardı. Sosyal medyanın da etkisi ile beraber yüklü miktarda paraların belirli kripto para ağları üzerinden geçirilebileceğini ve etkinin artacağını belirten eski bakan, şunları vurguladı:

“Sadece Çin ve Rusya gibi ülkelere değil aynı zamanda ülke olmayan aktörlere de bakıyoruz. Bunlar belli başlı ülkeler ile iletişim halinde ve çeşitli ülkelerin istikrarını bozmak için kripto para birimlerini kullanabilir. Bunlar aynı zamanda rezerv para birimi olan ABD dolarının yerini sarsmak için de benzer adımlar atabilir.”

Sosyal medyada daha önce seçimleri etkilemek için yapılanlara dikkat çeken Clinton, konu para olduğunda ise işlerin çok daha çirkinleşebileceğini ve etkili olabileceğini aktardı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu