BitcoinBorsaHaberler

CME Group Bitcoin Opsiyon İşlemlerini Başlattı! Bakkt’a Güçlü Bir Rakip Gelmiş Oldu

CME'nin opsiyonları başlattığı haberinin ardından BTC fiyatlarında gözle görülür bir yükseliş yaşandı.

Chicago merkezli vadeli işlem borsası CME Group, Bitcoin ile ilgili önemli bir açıklamada bulunarak bundan böyle Bitcoin opsiyonlarının canlı şekilde işlem göreceğini duyurdu.

Bitcoin Son İki Ayın En Yüksek Seviyesine Çıktı!

CME’nin bu girişimiyle BTC fiyatlarında gözle görülür bir yükseliş yaşandı. Opsiyonların piyasaya sürülmesinin akabinde 8 bin 500 doları aşan Bitcoin sabah saatlerinde 8 bin 580 dolara kadar çıktı ve an itibarıyla da 8 bin 482 dolardan işlem görüyor. Bu son gelişmeyle son 2 ayın en yüksek seviyelerini gören BTC kripto piyasalarında hareketlenme yaşanmasını sağladı.

Öte yandan BTC’nin yükseliş sebeplerinden bir diğerinin Hafter’in ateşkesi imzalamaması sonucu olduğu düşünülüyor

İlgili Haber
Hafter Ateşkes İmzalamadı Bitcoin Yükselişe Geçti

Opsiyonlar CME’yi De Olumlu Etkiledi

Bitcoin opsiyonlarının işleme açılmasının ardından CME borsası da gayet güzel bir gün geçirdi. Borsa, opsiyonlar sonrası ilk işlem gününde Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri sunan Bakkt platformunu geride bıraktı. Nitekim Bakkt 9 Aralık’ta vadeli işlem sözleşmeleriyle ilgili Bitcoin opsiyonlarını işleme açtığı ilk gününde 1.15 milyon dolara ulaşmışken CME bu oranı neredeyse ikiye katlayarak 2.19 milyonluk hacme erişmeyi başarmış oldu. Tüm bu olumlu gelişmelere rağmen CME ve Bakkt’ın en güçlü rakibi hala Deribit. Bakalım yaşanan son gelişmeler güçler dengesini değiştirmede nasıl bir rol oynayacak?

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu