AltcoinHaberlerKripto ParaMetaverse

Coinbase 2022 Beklentilerini Paylaştı! Hangi Kripto Paralar Ön Plana Çıkacak?

Coinbase ürün müdürü 2022 tahminlerini paylaştı.

ABD’nin en büyük borsası Coinbase yıl içerisinde yaptığı listelemeler ile sektöre adeta yön veriyor. Listeleme sonrası fiyata etki bakımından en etkili borsa olan Coinbase’in 2022’ye bakış açısı da merak ediliyor.

Coinbase ürün müdürü Surojit Chatterjee yayınladığı bir blog yazısında 2022’de ön plana çıkabilecek projelere ilişkin tahminlerini paylaştı.

Beklentilerini 10 başlıkta açıklayan Chatterjee şu ifadeleri kullandı:

1. Eth ölçeklenebilirliği artacak, ancak daha yeni L1 zincirleri önemli bir büyüme görecek.

Yüz milyon kullanıcıyı kripto ve Web3’e davet ederken, Eth için ölçeklenebilirlik zorluklarının artması muhtemel. Eth2 ve birçok L2 toplamasının ortaya çıkmasıyla birlikte Eth ölçeklenebilirliğindeki gelişmeler konusunda iyimserim.

Solana, Avalanche ve diğer L1 zincirlerinin yükselişi gelecekte çok zincirli bir dünyada yaşayacağımızı gösteriyor. Ayrıca oyun veya sosyal medya gibi belirli kullanım durumlarına odaklanan daha yeni L1 zincirlerinin ortaya çıktığını göreceğiz.

2. L1-L2 köprülerinde önemli kullanılabilirlik iyileştirmeleri olacaktır.

Daha fazla L1 ağı çekicilik kazandıkça ve L2’ler büyüdükçe, sektörümüz L1 ve L1-L2 köprülerinin hızında ve kullanılabilirliğinde iyileştirmeler arayacaktır. Önümüzdeki yıl köprülerin kullanılabilirliği konusunda ilginç gelişmeler görmemiz muhtemel.

3. Sıfır bilgi kanıtı teknolojisi daha fazla çekicilik kazanacak.

Artan kullanımla L1 zincirleri tıkandıkça, ZK-rollup teknolojisi hem yatırımcının hem de kullanıcının dikkatini çekecektir.

4. Düzenlenmiş Defi ve zincir üstü KYC tasdikinin ortaya çıkışı.

Birçok Defi protokolü düzenlemeyi benimseyecek ve ayrı KYC kullanıcı havuzları oluşturacaktır.

5. Kurumlar Defi katılımında çok daha büyük bir rol oynayacak.

Kurumlar geleneksel finansal ürünlere kıyasla ortalamadan daha yüksek faize dayalı getirilerden etkileniyor. Bu da DeFi’ye olan ilgilerini artırıyor.

6. Defi sigortası ortaya çıkacak.

7. NFT Tabanlı Topluluklar, Web 2.0 sosyal ağlarıyla rekabet sağlayacak.

8. Markalar meta veri deposuna ve NFT’lere aktif olarak katılmaya başlayacak.

9. Web2 şirketleri uyanacak ve Web3’e girmeye çalışacaklar.

10. DAO 2.0 Zamanı.

DAO’ların daha olgun ve ana akım hale geldiğini göreceğiz. Daha fazla insan DAO’lara katılacak ve istihdam tanımında bir değişikliğe yol açacak

İnanılmaz bir 2021 için müşterilerimize ve ekosisteme teşekkürler. Web3’ün temellerini atacağımız başka bir yılı sabırsızlıkla bekliyoruz.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu