BorsaHaberler

Coinbase 25.000 Rus’un Kripto Para Hesabının Dondurulduğunu Açıkladı!

Coinbase Rusya'ya yönelik yaptırımlar konusunda hükümetle birlikte çalıştığını açıkladı.

Ukrayna’ya yönelik işgal girişiminin ardından başta ABD olmak üzere pek çok ülke Rusya’ya yönelik ekonomik yaptırım kararları aldı.

Bu yaptırım kararlarına kripto para borsalarının nasıl bir tepki vereceği merakla beklenirken, yaptırımlara uyulacağı ancak tüm Ruslara yönelik yasaklama politikasının benimsenmeyeceği açıkça ifade edildi.

Bugün Coinbase’in blog sayfasında, borsanın baş hukuk müşaviri Paul Grewal tarafından kaleme alınmış bir makalede Rus kişi ve kuruluşlarla ilişkili 25.000 adresin bloklandığı belirtildi.

Paul Grewal ‘in makalesinin bir kısmı şu şekilde:

“Coinbase, dünya çapında ekonomik özgürlüğü teşvik eden güvenli ve sorumlu bir finansal sistem oluşturmaya kendini adamıştır.

Geçtiğimiz birkaç hafta içinde, dünyanın dört bir yanındaki hükümetler, Rusya’nın Ukrayna’yı işgaline yanıt olarak bireylere ve bölgelere bir dizi yaptırım uyguladı. Yaptırımlar, ulusal güvenliği geliştirmede ve yasa dışı saldırganlığı caydırmada hayati bir rol oynamaktadır ve Coinbase, hükümet yetkililerinin bu çabalarını tam olarak desteklemektedir.

Bugün Coinbase, yasa dışı faaliyetlerde bulunduğuna inandığı Rus kişi veya kuruluşlarla ilgili 25.000’den fazla adresi engelliyor. Birçoğunu kendi proaktif araştırmalarımızla tespit ettik. Bu adresleri belirledikten sonra, yaptırımların uygulanmasını daha fazla desteklemek için hükümetle paylaştık.

Coinbase, sıradan insanların kripto teknolojisi aracılığıyla varlıklarını korumalarına, inşa etmelerine ve paylaşmalarına yardımcı olur. Aynı zamanda, yaptırımlara uyum taahhüdümüz de dahil olmak üzere, platformumuzda güvenliği, emniyeti ve şeffaflığı teşvik etmek için yoğun bir şekilde çalışıyoruz.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
chd_kbt

Rus deyince etherium geliyor akla onu da yapmış mı?

Anonim

Çobinbase borsası budur işte hiç kimse bu platformdan işlem yapmasın yanarsınız millet turk borsaları en saglamıdır


Başa dön tuşu