BitcoinHaberler

Coinbase CEO’sundan Bitcoin İle İlgili Önemli Açıklamalar

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Coinbase CEO'su Brian Armstrong, nakit paranın ve kripto paraların geleceğini değerlendirdi.

Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüsün en büyük etkileri insan sağlığından sonra ekonomide görüldü. Borsalarda görülen 2008 krizini gölgede bırakacak büyüklükteki değer kayıpları, birçok ülkenin önlemler almasını sağladı. ABD Merkez Bankası (FED) trilyonlarca dolar parayı piyasaya pompalarken birçok ülke de vatandaşlarına bu dönemde karşılıksız para dağıtacağı açıklamasını yaptı.

Şüphesiz kriz ortamında iyi olarak görülen bu durumlar sonrası için adeta yıkıcı etkilere sahip olabiliyor. Uzmanlar dünya tarihinin en büyük krizlerinden birini önümüzdeki dönemde görebileceğimizi ifade ederken, piyasadaki para bolluğundan dolayı tüm dünyada enflasyonun rekor seviyelere ulaşması bekleniyor.

Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong’da tam bu noktaya parmak bastı. İtibari paraların ilerleyen dönemde enflasyon sebebiyle adeta dibe çakılacağını ifade eden ünlü CEO, dünyanın sağlam bir küresel ödeme sistemine sahip olmasının zamanı geldiğini ve bunun Bitcoin ve benzeri kripto paralar olduğunu açıkladı.

Öte yandan itibari paraların hijyen noktasına da değinen Armstrong, kağıt paralar sebebiyle virüsün hızla yayıldığını ve bu sistemin değişmesi gerektiğini ifade etti. Dünyaya bakıldığı zaman Çin’in milyarlarca dolar değerinde Yuan’ı yok ederek yenisini bastığı ve ülkelerin diğer ülkelerden gelen paraları karantinada tuttuğu ve dezenfekte ettiği biliniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu