BorsaHaberlerKripto Para

Coinbase Fortune 500’e Giren İlk Kripto Borsası Oldu!

Fortune dergisi, 1955'ten beri en çok gelir getiren şirketlerin listesini yayınlıyor.

Ünlü kripto para borsası Coinbase, Amerika’nın en büyük şirketlerinin gelire göre yıllık listesi olan Fortune 500’e girmeyi başaran ilk kripto şirketi oldu. Fortune Media’nın pazartesi günü yaptığı açıklamaya göre Coinbase’in 2021 geliri 7,8 milyar dolar. 2022 Fortune 500 listesinin gelir eşiğinin ise geçen yılki limitten %19 artışla 6,4 milyar dolar olduğu belirtildi.

Listeye 437. sıradan giren Coinbase’in haberi düşüş piyasası koşullarının neden olduğu mevcut mücadelelere rağmen geldi. Kuşkusuz bunun en önemli nedeni Fortune’un söz konusu şirketleri 2021 gelirlerine göre -2022 listesi için- sıralamış olmasıdır.

Ancak geçen yıla göre şu ana kadar Coinbase için çok da olumlu geçmedi. Şirket ilk çeyrek için 1.16 milyar dolarlık net gelir ve 430 milyon dolarlık net zarar açıkladı. Oysaki 2021’in dördüncü çeyreğindeki net gelir 2,49 milyar dolar olarak açıklanmıştı.

Kripto fiyatları son 6 ayda ciddi düşüşler yaşarken borsalar arasındaki ticaret hacimleri de düştü. Mizuho Securities, geçtiğimiz günlerde Coinbase’in 2022 yılının tamamı için tahminlerini 6,7 milyar dolardan 5,6 milyar dolara düşürdü.

Piyasa çöküşünün ortasında Coinbase’in hisseleri 66 dolardan tüm zamanların en düşük seviyelerine yakın işlem görmeye devam ediyor.

Coinbase’in başkanı ve operasyon direktörü Emilie Choi, geçtiğimiz günlerde şirketin çalkantılı piyasa koşullarına yanıt olarak işe alımları yavaşlatacağını da duyurmuş ve şöyle konuşmuştu:

Bu yıla girerken şirketin büyüklüğünü üç katına çıkarmayı planladık. Mevcut piyasa koşulları göz önüne alındığında işe alımları yavaşlatmanın ve çalışan sayısı ihtiyaçlarımızı en yüksek öncelikli iş hedeflerimize göre yeniden değerlendirmenin ihtiyatlı olduğunu düşünüyoruz.

Buna rağmen Choi, Coinbase’in güçlü bir konumda olduğunu belirterek sağlam bir bilançoya sahip olduğunu da söylerine eklemişti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu