Altcoin

Coinbase Kripto Para Borsasından Sektörü Hareketlendirecek Haber!

Coinbase, vadeli işlem sektörüne giriyor.

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Coinbase, halka arz olduktan sonra birbiri ardına listelemeler ile yoluna devam etti ve borsa şimdi daha fazla hacim elde etmek için başka adımlar da atmaya hazırlanıyor.

Aktarılan bilgilere göre Coinbase’in son adımı ise vadeli işlem piyasasına girmek oldu. Coinbase, ABD’de vadeli işlem sözleşmelerinden sorumlu olan FCM’e başvuruda bulundu ve kripto para tabanlı vadeli işlem sözleşmelerinin borsada listelenmesi için adım attı.

Coinbase yıllar boyunca hiçbir zaman kripto para sektöründe vadeli işlemlere yönelik adım atmadı ve bunu çoğunlukla bireysel yatırımcıları korumak için yaptığını aktardı. Şimdi ise özellikle borsanın gelir kaynaklarını çeşitlendirmeye çalıştığı anlarda vadeli işlem haberinin geldiği görülüyor. Coinbase’in bu haberi ise piyasayı uzun vadede hareketlendirebilir.

Kripto para sektörünün vadeli işlem piyasalarında liderlik ilk başta Bitfinex ve BitMEX olarak bilinirken daha sonra Binance bu konuda öne geçti ve şimdi ABD’deki yatırımcılara açılacak olan Coinbase ile piyasa daha da hareketlenebilir.

Coinbase de konu hakkında resmi bir açıklama yaptı ve altına gelen yorumlar aslında tam olarak aynı şeye işaret ediyor. Coinbase’in vadeli işlem piyasasında listeleyeceği kripto para birimleri ise direkt olarak Coinbase’in listelemesi gibi fiyat artışı sağlayabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu