EthereumHaberler

Coinbase: “Kurumsal Müşterilerimiz Ethereum’a (ETH) Büyük Miktarda Yatırım Yaptı”

Coinbase raporundan Etherum'a ilişkin noktaları aktardık.

Kurumsal yatırımcıların kripto paralara olan ilgisine yönelik yazılan bir çok makalede değerlendirmeler Bitcoin üzerinden yapılıyordu. Kurumsal yatırımcıların tedirginlikleri ve beklentileri noktasında ana referans noktası her zaman Bitcoin oldu. Peki kurumsal yatırımcılar altcoinlerler ilgileniyor mu?

ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase’e göre kurumsal yatırımcılar en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum’a (ETH) büyük miktarda sermaye harcamaya başladı.

Coinbase’in üç gün önce yayınladığı ve kripto para sektörünün 2020 performansını değerlendirdiği raporda, Ethereum ile ilgili önemli veriler aktarıldı.

Rapora göre, Bitcoin kurumsal yatırımcıların gözdesi olmaya devam etse de Ethereum’daki potansiyel de kurumsal yatırımcıların ilgisini çekmişe benziyor.

“Ethereum’a sahip olma isteğiyle ilgili pek çok talep aldık.

Kurumsal müşterilerimiz 2020’de ağırlıklı olarak Bitcoin satın alırken, artan sayıda da piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto varlığı olan Ethereum’da pozisyon aldı.

Ethereum, 2020’de USD karşısında iyi performans gösterdi ve Bitcoin’i geride bırakarak yılı% 487 artışla 745 dolardan tamamladı.”

Rapora göre Ethereum’un ölçeklendirme sorunu, potansiyelini baltalayan en önemli husus. Ancak bu ve benzeri dezavantajların giderildiği takdirde ETH’nin kripto paraların geleceğinde önemli bir rol oynayacağına vurgu yapılıyor. ETH 2.0 projesi ile ölçeklendirme gibi pek çok dezavantajın ortadan kaldırılması bekleniyor.

“Ethereum üzerine inşa edilen uygulamaların potansiyel faydaları önemlidir. 2020’de Ethereum geliştiricisi ve merkezi olmayan projeler (‘DeFi’), Tether ve USDC gibi Ethereum tabanlı stabilcoinlerin kullanımıyla birlikte büyüdü. “

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu