BorsaHaberlerXRP

Coinbase ve Ripple Olaylarında Değişim Gelebilir: “Saldırgan Olmalısınız!”

Mark Cuban, SEC'nin son hamlelerini masaya yatırdı.

Kripto para sektörü 7 Eylül tarihinde çok önemli bir düşüş yaşadı ve bu düşüş nedeniyle aslında bir anda bütün piyasa ayı korkusu ve etkisi altına girdi.

Kripto para piyasasında yaşanan ani düşüşün sebebi ilk başta genel piyasa şartları olarak görülürken devamında gelen Coinbase haberi aslında her şeyi ortaya koydu.

İlgili Haber
Bitcoin'in Sert Düşüşü Arkasındaki Olay! SEC, Dev Borsaya Dava mı Açacak?

Coinbase’e Dava Tehdidi, Bardağı Taşırdı

ABD’nin menkul kıymet regülatörü SEC’nin, Coinbase’in faiz getirisi sunacağı ürününü veto etmesi ise bunun arkasındaki tek sebep değil.

SEC’nin, Coinbase’in bu ürünü hakkında evrak talebinde bulunması ve bunun aslında lisanssız menkul kıymet satışı olabileceğini belirtmesi de bir hayli önemli.

Coinbase bu üründen önce ise tam olarak bunu yapan USDC bazlı bir ürün piyasaya sürmüştü ve bu sebeple borsanın SEC tarafından dava edilebileceği korkusu oluştu.

Coinbase CEO’su Brian Armstrong da Twitter üzerinden yaptığı paylaşımında durumu açıkladı ve SEC’e tepki gösterdi.

Aslında SEC geçtiğimiz aylarda ise Ripple’a karşı harekete geçmiş ve Ripple’a dev bir dava açmıştı. Coinbase ise bunun devamında XRP’yi delist etmesi ile tepki çekti.

Şimdi ise kripto para sektörünün milyarder isimlerinden olan Mark Cuban duruma tepki gösterdi. Cuban, SEC’nin aslında zorla güzellik yapmaya çalıştığını belirterek bunun yeni teknolojileri etkileyeceğini ifade etti. Cuban, “saldırgan olmalısınız” ifadesi ile ise hem Ripple hem Coinbase’e mesaj verdi.

Bazı kullanıcılar ise tam burada Coinbase’in XRP’yi yeniden listelemesi gerektiğine vurgu yaptı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Kahrolsun Ripple delist eden Coinbase


Başa dön tuşu