BorsaHaberler

Coinbase’de Bir Grup Çalışan İsyan Bayrağı Çekti, CEO Armstrong Açıklama Yaptı!

Son günlerde gündemde olan Coinbase'in bazı çalışanları online bir kampanya başlatarak birtakım taleplerde bulunmuştu.

Kripto para borsası Coinbase CEO’su Brian Armstron, Twitter üzerinden yaptığı açıklamasında bazı çalışanların online bir platform üzerinden adeta isyan başlatmasına değindi.

Coinbase Çalışanları, Bir Grup Yöneticinin İşten Çıkarılmasını Talep Ediyor

Bir grup Coinbase çalışanı, şirketin yönetim ekibini çok sayıda hatadan dolayı suçlayan ve COO Emilie Choi Baş Ürün Sorumlusu Surojit Chatterjee ve Baş İnsan Kaynakları Sorumlusu LJ Brock’un işten çıkarılmasını talep eden online bir kampanya başlatmıştı.

Brian Armstrong, kimliği belli olmayan bu çalışanlar hakkında şunları söyledi:

“Eğer bir şirketin CEO’suna güvenmiyorsanız o zaman neden o şirkette çalışıyorsunuz? İstifa edin ve çalışmak için inandığınız bir şirket bulun!”

Tweet dizisinin devamında Armstrong, şirketin kirli çamaşırlarını alenen ortaya dökmenin etik dışı ve aptalca olduğunu söyledi. “Eğer yakalanırsanız kovulacaksınız” diye ekledi.

Armstrong ayrıca, şirket içinde eleştirilere açık olduklarını hatta çalışanların eleştiri yapmasını teşvik ettiklerini söyledi ancak bununla birlikte çalışanların herkese açık ortamlarda şirketi övmesi, şirket içinde ise eleştiri yapması gerektiğini ifade etti.

İlgili Haber
Coinbase'de Yaşanan Sorun Ne? Şirket Gün İçerisinde Yüzde 9 Kayıp Yaşadı!

Kampanyanın Coinbase içinden başlatıldığı doğrulanmamış olsa da Armstrong’un yanıtı öyle olduğunu gösteriyor. Basının sorularına yanıt veren Coinbase, “Brian’ın tweetlerinin ötesinde ekleyecek bir şeyimiz yok” dedi.

Kampanyada belirtilen konular arasında Coinbase NFT platformunun başarısızlığı, Dot Collector ve performans değerlendirme sistemi gibi girişimlerin toksik bir işyeri kültürüne yol açması ve sadece iki hafta önce tüm tekliflerin kabul edileceği sözünün ardından yeni çalışanlara yapılan iş tekliflerinin iptal edilmesi yer alıyordu.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu