EthereumHaberler

Coinbase’de İlginç ”13 Dolar” Hatası

Coinbase borsasında kritik hata.

Dünyanın en büyük 3 kripto para borsasından birisi olarak bilinen Coinbase’de bugün daha önce benzerleri yaşanmış bir hata yaşandı. Coinbase borsası işlem tablolarında 13 dolardan Ethereum alınabilir olması yatırımcıların ”Ethereum 13 dolar mı oldu?” soruları ile kısa süreli bir şaşkınlık yaşattı. Bitcoin fiyatındaki değişimlerden sonra bugün gün içerisinde 80 dolara kadar gerileyen Ethereum, yatırımcılarına ”her an her şey olabilir, çok düşüyorum” mesajı verirken, gün içerisinde ne fazla düşen 2 kripto para biriminden bir tanesi oldu. Bu yönü dolayısı ile gün içerisinde panik satışlar arttı ve alımların oranı çok azaldı.

Ethereum fiyatındaki değişimin en dikkat çeken yanı ise Coinbase’de yaşanan hata oldu. Coinbase borsasında Ethereum alım fiyatı 13 dolara kadar düştü ve 13 dolardan işlemler yapıldığı iddia edildi. Bir açıklama yapmayan borsa yönetimi ise kripto para fiyatındaki değişimin bir trader hatası mı yoksa sistemsel bir hatadan dolayı mı olduğu konusunda soruları yanıtsız bıraktı. Coinbase’de istifaların çok fazla olması dolayısı ile bazı koltukların sürekli olarak görev değişimi görmeye başlamış olması borsaya olan güvenin bir miktar azalmasına ve gelecekte problemler olabilecek olduğu iddialarına sebep olmuştu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Kaynak
Coindesk
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu