binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizCoinbase'den Bitcoin Halving Raporu! BTC Fiyatı Nasıl Etkilenecek?

Coinbase’den Bitcoin Halving Raporu! BTC Fiyatı Nasıl Etkilenecek?

Coinbase Bitcoin yarılanmasının fiyat üzerindeki etkisini değerlendirdi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Nisan ayında gerçekleşmesi beklenen Bitcoin halvingine çok az bir süre kalmışken Coinbase’den yeni bir rapor geldi.

Coindesk’in haberine göre, ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase, raporunda Bitcoin’in güçlü performansının halvinge kadar devam etmesini beklediğini belirtti.

Bu noktada tarihsel verilere atıf yapan Coinbase, verilere göre Bitcoin’in son zamanlardaki güçlü performansının yaklaşan yarılanma sırasında ve sonrasında da devam edeceğini gösterdiğini söyledi.

Coinbase bu yükselişte halving sonrasında BTC arzının azalmasının etkili olduğunu belirtirken yatırımcıların bu tarihsel verilere karşı dikkatli olmaları gerektiğini ifade etti.

Coinbase Bitcoin’in önceki halving’lerden önceki altı ayda ortalama %61 artış gösterdiğini, sonraki altı ayda ise ortalama %348 artış kaydettiğini belirterek şunları yazdı:

” Tarihsel veriler Bitcoin’in halving öncesi ve sonrasında da yükseleceğini gösterse de yatırımcılar dikkatli olmalıdırlar.

Halvingin Bitcoin’in performansı üzerinde olumlu bir etkisi olsa da, bu korelasyon hakkında hala sınırlı sayıda tarihsel kanıt var ve bu da onu biraz spekülatif hale getiriyor”

Coinbase, Bitcoin için sadece halving’in değil, makro faktörler gibi kripto dışı etkilerin de önemli olduğunu belirtti. Zira Coinbase raporunda “Bitcoin’in Mayıs 2020’deki bir önceki halvingden sonra gösterdiği üstün performansın çoğu olağanüstü derecede gevşek para politikası ve Covid-19 salgınına yanıt olarak tarihsel olarak güçlü mali teşviklerin olduğu bir ortamda gerçekleşti” dedi.

Coinbase raporunda son olarak FED’in Mayıs ayında ilk faiz indirimine başlamasının beklendiği belirtilerek bu beklentinin ve faiz indirimin Bitcoin gibi riskli varlıklar için olumlu olduğunu ifade edildi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail