Kripto HaberleriBitcoinCoinbase’den Bitcoin’i Değerlendirecek Hamle

Coinbase’den Bitcoin’i Değerlendirecek Hamle

Takip et

Dünyanın en büyük kripto para platformlarından birisi olan Coinbase, kripto paraları geleneksel menkul kıymetlere benzer şekilde güvenlik altına almaya çalıştığı projesi Custody‘i kullanmaya başladı.

Coinbase bu sistem ile birlikte yıl sonuna kadar 100 büyük kurumsal firmaya hizmet vermeyi düşündüklerini ve bunun neticesinde 5 milyar dolar değerinde varlık saklamayı hedeflediklerini açıkladı. Ayrıca Coinbase normal müşterileri için 20 milyar dolardan fazla kripto varlığa sahip olduğunu da dile getirdi.

Bilindiği üzere kripto para sektörü hackerlerin hedefinden düşmüyor. Hal böyle olunca kurumsal firmalar kripto para kullanmaktan çekiniyor. Coinbase Custody sayesinde ilk defa kurumsal yatırımcılar için bir saklama hizmeti faaliyete geçti. Bunun durumun serbest yatırım fonlarının ve emekli maaşalarının kripto paralara gelişine ortam hazırlayacağı öngörülüyor.

Şuan için saklama hizmeti en az 10 milyon dolar değerinde kripto para varlığı olan müşterilere sunuluyor. Sistemi kullanmak isteyenler 100 bin dolarlık bir kurulum ücreti ve aylık yüzde 0.10 komisyon ödemeleri gerekiyor.

Piyasaya Ciddi Para Girişi Olacak

1 milyar dolar üzerinde varlıklara sahip olan kişiler dahi şuanda müşteriler arasında yer almaya başladı bile. Şuanda sadece ABD ve Avrupa ülkelerindeki müşteriler için açık olan sistem bu yılın sonuna kadar tüm dünyaya ulaşmayı hedefliyor.

Bir çok analist kurumsal müşterilerin yani piyasaya ciddi para girişi yapacak yatırımcıların bu gibi saklama çözümlerine ihtiyaç duyduğunu söylemişti. Bu çözümden sonra birçok kurumsal müşterinin kripto para sektörüne sıcak para akışı yapacağı kesin. Coinbase’nin yaptığı bu hamle kripto paraların seyri için çok önemli bir adım diyebiliriz.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları