BitcoinBorsaHaberler

Coinbase’e Aktarılan BTC Miktarının Artması Kısa Süreli Bir Paniğe Yol Açtı!

Bir saat içerisinde gerçekleşen 41.000 BTC'lik yüklü aktarım ayı dalgası söylemlerini de beraberinde getirdi.

Bugün sabah saatlerinde -3 saat içinde- Coinbase’e yapılan 13,003 BTC’lik işlem kısa süreli bir panik yaşatmıştı. Kripto camiasının gündemine düşen, anonim bir cüzdandan yapılan yüklü transfer haberini önemli kılansa bir süre önce Nasdaq üzerinde listelenen ve halka arz olan ilk borsa unvanına sahip Coinbase’te daha çok kurumsal yatırımcıların alım satım için bu platformu seçiyor olmalarıydı.

İlgili Haber
Coinbase'e Anonim Cüzdandan 13.000 BTC Gönderildi: Bu Ne Anlama Geliyor?

Ancak söz konusu aktarımların 13.003 BTC ile sınırlı kalmadığı ve devam eden 1 saat içerisinde Coinbase Pro Exchange’e birkaç işlem üzerinden alışılmışın dışında bir büyüklükte BTC girişi olduğu tespit edildi.

41.000 BTC’lik bu dev işlem camiada BTC’nin düşeceği yönündeki korku dalgasının da yaşanmasına yol açtı. BTC’nin “20 bin hatta 10 bin dolara kadar düşeceği” yönündeki söylentiler, ayı sinyalleri şeklinde yorumlandı.

Öte yandan kripto borsalarında bu tarz yüklü iç transferlerin olduğu gerçeğini unutmamak gerekiyor. Nitekim Coinbase Pro’dan da benzer şekilde 37.154 BTC’lik yüklü bir iç transferin gerçekleşmesi söz konusu panik dalgasının bir bakıma yersiz olduğunun göstergesi.

Çünkü eğer sadece dışarı yönlü yüklü transferler gerçekleşiyor olsa bu durumu satış baskısı nedeniyle ayı piyasasının sağlam bir işareti olarak yorumlamak mümkün olabilirdi.

Ancak giriş çıkış miktarlarının benzer oranlarda olması ve söz konusu aktarımların sadece Coinbase’le sınırlı olması söz konusu aktarımların spesifik olduklarını ve şu an için pek de panik gerektirecek bir durumun olmadığını ortaya koyuyor.

Ancak yine de yatırımcıların dikkatli olması ve sert düşüşlerden etkilenmemek için stop limit emirlerini kullanması öneriliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu