Dogecoin

Coinbase’e Milyonlarca Dolarlık Dogecoin (DOGE) Davası Açıldı

Coinbase'in başı DOGE ile dertte.

Halka arz olan ilk kripto para borsası konumundaki Coinbase’in başı, kısa süre önce yaptığı ve ses getiren bir listeleme ile dertte. Coinbase, kısa süre önce Dogecoin’i (DOGE) listelemiş ve bununla ilgili bir kampanya da yapmıştı. Coinbase’in bu kampanyasında bazı bilgilerin açıklanmadığını ve kendisine zarar verildiğini iddia eden bir kullanıcı ise soluğu mahkemede aldı.

DOGE, Davaya Yol Açtı

David Suski isimli davacı, 5 milyon dolarlık tazminat talep ediyor. Bunun sebebi de Coinbase’in o tarihlerde DOGE alım satımını arttırmak için yaptığı 1,2 milyon dolarlık kampanya.

Söz konusu kampanyanın kurallarında her Coinbase kullanıcısının buna katılabileceğinin belirtilmediği ve yatırımcının şartlar arasında yer aldığı belirtilen 100 dolarlık alım satım yapma kuralına uyduğu vurgulanıyor. Bu da yatırımcının avukatına göre kendisini mağdur etti ve hak talebi ortaya çıktı.

Coinbase, 3 ila 10 Haziran 2021 tarihleri arasında en az 100 dolarlık veya daha fazla DOGE alım satımı yapanların Sweepstakes isimli kampanyaya katılabilmesine izin verdi.

Bu kampanyada da yatırımcılara 1,2 milyon dolarlık DOGE havuzundan ödüller dağıtılacağı aktarıldı. Davacı bunun sadece 100 dolarlık alım satım yapanlara özel olduğunu düşünürken daha sonra borsadaki herkesin loto sistemi ile ödül alabileceğini öğrendi.

Bu ince detayın söz konusu kampanya sayfasında “bütün kurallar ve detaylar” ifadesi ile çok küçük bir şekilde yer edindiğini vurgulayan davacı, şimdi Coinbase’den 5 milyon dolara kadar tazminat talep etmekte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
memco

sakın tlm almayın


Başa dön tuşu