binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinCoinbase'e Yeni Dava Açıldı: Solana ve Diğer 7 Altcoini Etkiliyor!

Coinbase’e Yeni Dava Açıldı: Solana ve Diğer 7 Altcoini Etkiliyor!

ABD'de kripto para borsası Coinbase'e yeni bir dava daha açıldı. Davada toplamda sekiz altcoinin ismi geçiyor.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Amerika Birleşik Devletleri’nde işlem hacmine göre önde gelen kripto para borsası Coinbase bir kez daha yasal mercek altında. Şirkete karşı, tüm iş modelinin başlangıcından itibaren hukuka aykırı olduğunu iddia eden yeni bir toplu dava açıldı. Bu dava, şirketin halihazırda karşı karşıya olduğu benzer bir davayı yansıtıyor.

Yeni davadaki davacılar, Coinbase’de işlem gören ALGO, XLM, SOL, MANA, MATIC, NEAR, UNI ve XTZ tokenlerinin aslında menkul kıymetler olduğunu iddia ediyor. Dava, Kaliforniya ve Florida’dan davacıları temsil eden batı yakası hukuk firması Scott+Scott tarafından Kaliforniya’nın Kuzey Bölgesi’nde açıldı.

Dava, Coinbase’in “iş yapmaya başladığından beri bilerek, kasıtlı olarak ve defalarca eyalet menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiğini” iddia ediyor. Bu iddialara yanıt olarak Coinbase, iddiaları “yasal olarak temelsiz” olarak reddeden, yargı sürecine tam inancını ifade eden ve uygun zamanda iddiaları tam olarak ele alma niyetlerini belirten bir bildiri yayınladı.

İlgili Haber  Otomobil Devi Tesla, Ödeme Bilgilerini Güncelledi: Yeni Dogecoin Detayı Var!

İlginç bir şekilde, bu dava şu anda mahkemelerde görülmekte olan başka bir davayla çarpıcı bir benzerlik taşıyor. Bu diğer dava da Coinbase’in platformunda menkul kıymet satışından kaynaklanan tüketici zararlarını iddia ediyor. Başlangıçta Şubat 2023’te reddedilen dava, 2. ABD Temyiz Mahkemesi’nin yakın tarihli bir kararının ardından kısmen yeniden canlandırıldı.

Bu son dava, Coinbase’in Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile benzer bir konuda, yani Coinbase’de satılan tokenlerin menkul kıymet olup olmadığı konusunda verdiği ve kamuoyuna duyurulan yasal mücadeleden farklı. Devam etmekte olan bu davada Coinbase kısa bir süre önce, bir yargıcın davanın devam etmesine izin verme kararına itiraz ederek geçici bir temyiz başvurusunda bulundu.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail