Altcoin

CoinGecko’dan Hata! Bu Altcoin, Bitcoin’i Geride Bırakarak Dünyanın En Büyük Kripto Parası Olarak Gözüktü

Kripto para piyasasında fiyat ve piyasa değeri takibi için kullanılan CoinGecko, büyük bir hata yaparak bu bilinmeyen altcoinin fiyatını uçurdu.

Kripto paraların fiyat ve toplam piyasa değerleri gibi verilerinin yayınlandığı en önemli platformlardan biri olan CoinGecko’da ilginç bir gelişme yaşandı.

Teknik bir sorun nedeniyle, bilinmeyen bir altcoin, piyasa değeri olarak Bitcoin’i geride bırakarak dünyanın en büyük kripto parası haline gelmiş gibi gözüktü.

CoinGecko’da Relevant (REL) Altcoinin Fiyatı 6.5 Septilyon Dolara Kadar Çıktı

Hata nedeniyle Relevant (REL) adındaki altcoin, 6.5 septilyon dolar piyasa değerine ulaşmış şekilde görüldü. Bununla birlikte bu altcoinin piyasa değerinin normalde oldukça düşük bir seviyede olduğunu hatırlatalım.

Gelişme sonrasında bu bilinmeyen altcoinin gerçek fiyatında bir anda sıçrama yaşandı. Gün içerisinde %30’dan fazla değer kazanan REL, 0.68 dolardan 0.90 dolara kadar tırmandı.

Relevant (REL), geçici olarak dünyanın en büyük kripto parası olarak gözüktü.

2018 yılında piyasaya sürülen REL altcoini, kripto paraların zirve yaptığı 2021 yılının Nisan ayında 8 dolar seviyesine kadar tırmanmış ancak daha sonra büyük ölçüde değer kaybetmişti.

Yaşanan teknik hata nedeniyle kripto paraların toplam piyasa değeri de yüksekmiş gibi gözüktü. Bitcoin ve diğer büyük kripto paraların da eklenmesiyle kripto para piyasası geçici olarak 7 septilyon dolara kadar tırmandı.

CoinGecko CEO’su ise konuyla ilgili yaptığı açıklamasında bazı altcoinlerin piyasa değeriyle ilgili sorunlar yaşandığını kabul etti ve bunun bir daha yaşanmamasını temenni ettiğini söyledi.

Bu olay, kripto para piyasasında istatistik sağlayan platformların bu şekilde bir hata yaptığı ilk sefer de değildi. 2021 yılının Aralık ayında Coin Market Cap de benzer bir hatanın kurbanı olmuştu. Tüm kripto paraların milyonlarca kat artış göstermiş gibi görünmesine neden olan hata, kısa bir süre içerisinde çözümlenmişti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu