Kripto HaberleriBorsaCoinMarketCap Kripto Para Borsalarının Manipülatif Veriler Sunarak Ön Sıralarda Yer Almasının Önüne...

CoinMarketCap Kripto Para Borsalarının Manipülatif Veriler Sunarak Ön Sıralarda Yer Almasının Önüne Geçecek Bir Uygulama Getirdi

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para fiyat takip ve piyasa veri sitesi CoinMarketCap (CMC), borsaların ticaret çiftleri için yeni bir güven endeksini kullanıma sundu. Bu yeni uygulama CMC’nin borsalar tarafından iletilen hacimlere ne oranda itimat ettiğinin göstergesi olacak.

“Güven göstergesi” sayesinde borsaların hacimlerini abartılı gösterip göstermediği daha net anlaşılacak. Yüzde 0 ile 100 arasında bir değer ile borsanın sunduğu veriler güven düzeyinin göstergesi olarak şu şekilde sınıflandırılacak:%76-%100 arası yüksek güven, %51-%75 arası orta güven ve %0-%50 arası düşük güven.

Önceden tek bir parametre üzerinden yapılan değerlendirmeler artık “hacim, likidite ve web trafik faktörü” kriterlerine göre yapılacak. Böylelikle kimi borsaların manipülatif veriler sunarak ön sıralarda yer almasının önüne geçilmiş olacak. 22 bin işlem çiftinde toplam 5 bin 500 kripto para birimi için geçerli olacak olan söz konusu güven endeksini görebilmek için kullanıcıların yapması gereken tek şey ise CMC platformunda yer alan kripto paraların üzerine tıklamak.

Bununla birlikte Paribu ve BtcTurk’ün yüzde 100 güvenli olarak sınıflandırılması Türk kripto para piyasası için önemli bir gelişme arz ediyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları