Kripto HaberleriCoinmarketcapCoinmarketcap Yeni Değerlendirme Ölçeği Ekledi

Coinmarketcap Yeni Değerlendirme Ölçeği Ekledi

Takip et

Kripto para piyasası veri platformu CoinMarketCap temellerini ölçmek için kendi sitesine yeni bir metrik kripto para grafiği eklediğini açıkladı.

Yeni derecelendirme sistemi, Temel Kripto Varlık Puanı ( FCAS ) olarak adlandırılır ve kullanıcı etkinliği, geliştirici davranışı ve pazarın olgunluğunu göz önünde bulundurarak kripto para birimi projelerini “sağlık” olarak ölçer. Temel olarak, hizmet bir projenin büyümesi ve gelişmesi hakkında fikir verir:

“Ham blok zinciri verilerini ilgili projeler arasında alıyor ve bunları dahili olarak ayrıştırıyoruz. Ham veri öğelerini temizledikten, analiz ettikten ve yeniden yarattıktan sonra, onları yatırımcıları bilgilendirmek için çeşitli kaynaklardan toplanan pazar verileriyle birleştiririz.”

Kullanıcı etkinliği, belirli bir kripto para biriminin tüm müşteri davranışlarını dikkate alır ve proje kullanımı ve ağ etkinliği faktörlerini içerir. Puan, kullanıcıların, takasların, sözleşmelerin ve diğer katılımcı türlerinin sayısını belirlemek için belirli bir blok zincirindeki etkinliği analiz ederek ve cüzdan adreslerini etiketleyerek hesaplanır.

Geliştirici davranışı, bir geliştirme topluluğunun belirli bir blok zinciri veya projedeki etkinlik düzeyini ve verimliliğini gösterir ve kod değişiklikleri, kod iyileştirmeleri ve topluluğun katılımı gibi faktörleri içerir. Kriter, geleneksel geliştirici ölçümleri ve topluluk etkinliği arasındaki ilişkileri daha fazla araştırmak için 30 değişken veriyi takip eder ve bunu analiz ederek sonucunu ortaya çıkarmaktadır.

Son kriter, piyasa vadesi, risk ve para arz faktörlerinden kaynaklanmaktadır. Genel olarak, metrik bir kripto varlığının piyasa riski değerlendirmelerini ve izlenen her kripto para biriminin para arzı istikrarının bir analizini birleştirerek çeşitli piyasa senaryolarında tutarlı getiri sağlama olasılığını temsil eder. Ne kadar getiri sağlayabileceğine bağlı olarak olumlu olarak puan alabilir veya olumsuz olarak puan alabilir.

Proje, önde gelen Amerikan kripto para birimi borsası Coinbase, inkübatör ve risk sermayesi şirketi Digital Currency Group ve Silikon Vadisi merkezli risk sermayesi şirketi True Ventures gibi sektörel oyuncular tarafından desteklenmektedir.

Basında, 1–1000 sağlık puanı ölçeği, önde gelen kripto para birimi Bitcoin’in ( BTC ), 909 sağlık puanı olan Ethereum’un ( ETH ) arkasında 885’lik bir sağlığı olduğunu gösteriyor. Pazar kapitalizasyonundan üçüncü en büyük madeni kripto parası olan Ripple ( XRP ), basın zamanında sağlık ölçeğindeki 751 puana sahip.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları